Якщо український уряд продовжить ігнорувати проблему пікових виплат за зовнішнім боргом, країні загрожує дефолт. Про це заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

«Поточна ситуація з зовнішніми виплатами прийнятна, але вже в другій половині 2018 го року почнеться вкрай складний період, і до 2020 року загальний обсяг погашень складе близько $20 млрд. При цьому золото-валютні резерви становлять лише $ 17 млрд. До цього піку залишився рік. Чи є сьогодні в уряду пакет для стимулювання галузей-експортерів? Ні. Металурги могли б наростити виробництво, збільшити надходження валюти в країну, але багато питань щодо забезпечення їх сировиною або не вирішуються, або вирішуються із запізненням. В результаті якщо на початку року ми бачили зростання експорту, то за підсумками травня бачимо спад, і до кінця року ризикуємо отримати мінус. А адже втрата ринку Росії для української промисловості стала дуже потужним ударом, для компенсації якого урядом так і не було запропонувало адекватних заходів. Складається враження, що уряд почне займатися цією проблемою тільки тоді, коли вона загостриться до межі. Схоже, замість підтримки експорту, він сподівається на валютні перекази від нелегальних остарбайтерів, які хлинуть в Європу після початку дії безвізового режиму з ЄС», - заявив Олександр Охріменко.

Крім того, Олександр Охрименко повідомив, що для вирішення проблеми зовнішніх виплат уряд буде змушений почати переговори про реструктуризацію зобов'язань за борговими паперами, випущеними в 2015 році при реструктуризації, проведеної колишнім міністром фінансів Наталією Яресько.