Сьогодні Верховній Раді України не вдалося включити до порядку денного скандальний законопроект №6688 авторства Сергія Пашинського («Народний Фронт»), що дозволяє без санкції суду блокувати будь-який сайт на території країни.

Голосування за включення законопроекту до порядку денного відбулося о пів на дванадцяту 5 червня. За проголосувало 158 народних обранців з 358 присутніх в сесійному залі. Не брали участі в голосуванні 109 нардепів, утрималися 32. Незважаючи на те, що більшість підтримали законопроект – депутати від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», навіть в цих політичних силах знайшлися люди, які виступили проти ідеї введення жорстокої цензури.

У їх числі Василь Брензович, Роман Зварич, Сергій Лещенко, Наталія Новак, Андрій Антонищак, Світлана Заліщук та Мустафа Найєм з БПП і Юрій Тимошенко з НФ.

З фракції «Батьківщина» з 15 присутніх в залі депутатів 14 голосували проти і один – не брав участі в голосуванні. У партії «Відродження» проголосували проти включення законопроекту до порядку денного два депутати. У «Самопомочі» з 18 присутніх 17 були проти і один не голосував. Три голоси «проти» дав «Опозиційний блок».

Серед позафракційних депутатів 15 осіб проголосували проти.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Як зазначив нардеп Сергій Лещенко, даний проект закону був написаний по «методичці Путіна».

Що характерно, парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони схвалив законопроект №6688 і рекомендував ВР прийняти його в першому читанні. Вже після цього документ передбачалося повернути в комітет на доопрацювання.

Серед активістів законопроект розглядається як масштабний наступ на свободу слова в Україні та закручування гайок гірше за сусідню путінську Росію. Так, згідно з його положеннями СБУ може блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу тільки на підставі рішення прокурора, слідчого або постанови Ради національної безпеки і оборони. Рішення суду для подібного блокування не потрібно.

Раніше Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Інтернет асоціація України (ІнАУ) виступили проти внесеного до порядку денного вечірнього засідання Верховної Ради 21 червня законопроекту №6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.