Організація з безпеки і співробітництва в Європі повідомила міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто про направлення наглядової місії з 12 чоловік в Закарпатську область України.

ОБСЄ встановила постійну присутність в Ужгороді. Про це заявив Сійярто, пише прес-служба правлячої партії "Фідес". На сайті уряду Угорщини тим часом не повідомляється про введення спостережної місії ОБСЄ.

Сійярто повідомив, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, щоб спостерігачі організації були присутні не тільки на сході України, але і в західній частині Закарпаття, так щоб "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам".

За словами керівника угорського зовнішньополітичного відомства, генеральний секретар ОБСЄ і верховний комісар з прав людини підтримали прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття.

Відзначимо, для розгортання місії необхідний консенсус серед країн ОБСЄ.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..." Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

У той же час в Закарпатській обласній державній адміністрації не знають про нібито запровадження постійної моніторингової місії ОБСЄ в регіон.

Варто відзначити, що в Ужгороді в ніч на вівторок, 27 лютого, сталася пожежа в будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців. А в ніч на 4 лютого невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в будівлю. Поліція затримала підозрюваних у виконанні нападу.

Дивіться: Місія ОБСЄ може припинити роботу в Україні

Раніше портал "Знай.uа", повідомляв, що Євросоюз поставив крапку в скандалі України та Угорщини. В Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріни Матернової.

За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположної реформи системи освіти українських дітей. Як відомо, у вересні 2017 року в Україні набув чинності закон про освіту, який викликав критику з боку Угорщини і сприяв загостренню відносин між країнами.