Астероїд 2018 GE3 діаметром мінімум 45 метрів пролетів недалеко від нашої планети.

Про це повідомляє EarthSky.

Астрофізики помітили його тільки в суботу, 14 квітня.

За оцінками вчених, діаметр астероїда в три-шість разів перевищував розмір небесного тіла, що вибухнув над Челябінськом в 2013 році. Тоді внаслідок падіння уламків цього астероїду в багатьох будинках міста були вибиті вікна.

Астероїд 2018 GE3 пролетів від Землі на відстані 192 317 км. Це у два рази менше, ніж відстань до Місяця (400 тис. км). Він пролетів поруч з нашою планетою зі швидкістю 106,5 тис. км/год.

Вчені припустили, що в разі, якщо б астероїд увійшов в земну атмосферу, то його велика частина розпалася через тертя з повітрям. Однак не виключено, що деякі його уламки дійшли би до поверхні Землі. В цьому випадку їх падіння "могло би викликати руйнування".

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення
Показати ще

Варто відзначити, що раніше фахівці видання ToDay News Ufa стверджують, що кількість астероїдів, що вважаються небезпечними для Землі, постійно збільшується.

Вчені відстежують об'єкти, які входять в групу найнебезпечніших космічних тіл, однак, крім цього, експертам також необхідно прогнозувати всі можливі наслідки падіння астероїдів на Землю.

За словами експертів видання, в разі зіткнення космічної брили великих розмірів з Місяцем орбіта нашого супутника може зміститися, через це зміниться і вісь обертання Землі. Вона може стати як у Урана, тобто "завалитися набік", і тоді на всій планеті встановиться режим полярної ночі, і людству буде важко пристосуватися до нових умов.

Більш того, фахівці стверджують, що в разі зіткнення астероїдів з іншими планетами Сонячної системи, наслідки теж будуть самими негативними і непередбачуваними. Відзначається, що Марс в разі такого зіткнення, може почати переміщатися в ретроградним напрямку, а це призведе до гравітаційного обурення і зміщення з орбіт планет, розташованих поблизу Марса.

Варто відзначити, що раніше фахівці NASA вважають, що існує ще не менше 17 тисяч астероїдів, здатних зіткнутися з Землею. Подібна оцінка була отримана після вивчення більш 8 тис. астероїдів.

На сьогоднішній день астрономи виявили понад 8 тис. навколоземних астероїдів шириною не менше 140 метрів. Астероїд таких розмірів при зіткненні може знищити цілу державу.

Всі ці вісім тисяч описані, їх орбіти вивчені, що дозволяє астрономам виключити їх із числа небезпечних. Однак залишається більше 17 тисяч ще не вивчених і потенційно небезпечних для жителів нашої планети астероїдів.

Всі вони занесені астрономами в категорію навколоземних об'єктів (Near Earth Objects). Це означає, що вони наближаються до орбіти нашої планети менш ніж на 50 мільйонів кілометрів. Всього ж кількість астероїдів дуже велика, і, за оцінками вчених, становить кілька мільйонів штук.

Що буде якщо астероїд впаде на Землю?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що віртуальна екскурсія по Місяцю від NASA вразила світ.