У США "розумна" колонка Echo з асистентом Alexa самостійно включилася під час приватної бесіди подружжя, а потім відправила запис колезі чоловіка. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно інформації, колега сам повідомив парі, що отримав запис їхньої розмови. Чоловік був упевнений, що колонку подружжя зламали. На щастя, подружжя просто обговорювали паркетну підлогу.

Представник Amazon підтвердив, що такий інцидент мав місце бути. Однак, за їх словами, це була випадковість, а зовсім не шпигунство за користувачами.

"Echo прокинувся через слова у фоновій розмові, що звучать як Alexa. Потім наступна бесіда була почута як запит "відправити повідомлення". У цей момент Alexa сказала вголос "Кому?". А фонова бесіда подружжя була інтерпретована як ім'я у списку контактів клієнтів. Потім Alexa вголос запитала: "[контактне ім'я], правильно?" і інтерпретувала фонову бесіду як "правильно". Ця послідовність подій дуже малоймовірна, але ми оцінюємо варіанти, щоб зробити цей випадок ще менш імовірним", – йдеться в повідомленні.

Той факт, що Alexa іноді включається при фонових розмовах, підтвердили і інші власники "розумних" колонок. Причому таких чимало.

Нагадаємо, американські журналісти дали прогноз розвитку технологій на найближче майбутнє.

У статті видання Wired наводиться сім влучень у сферах медицини, торгівлі, Інтернету і робототехніки.

Перший розділ стосується статті хакерських атак. На думку авторів, від дій зловмисників будуть страждати об'єкти інфраструктури, наприклад, великі заводи, а також підприємці і прості громадяни.

Другий пункт пов'язано з появою автоматизованих магазинів роздрібної торгівлі без кас і продавців. Нібито незабаром необхідні продукти можна буде замовляти через додаток, а їх доставкою займуться роботи.

У третьому параграфі розповідається про обробку персональних даних. У майбутньому штучний інтелект навчиться розпізнавати людські емоції по обличчю і в залежності від цього пропонувати ті чи інші товари та продукти.

Дивіться сюжет про технології

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", у Києві на зміну Леніну прийде творець біткоїна.