Бюджет “
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє
За підсумками першого півріччя грошовий потік “національного надбання РФ” залишився негативним. Як повідомила компанія в звіті, надходження на рахунки "Газпрому” не покрили всі витрати, а чистий борг злетів до нового історичного рекорду в 2,433 трильйона рублів.
Доходи від продажу газу в Євросоюз підскочили в 1,4 рази (до 1,7 трлн рублів), на внутрішньому ринку за рахунок підвищення тарифів вдалося зібрати на 9% більше (508 млрд рублів) – здавалося б, що все в порядку. Але 75% сумарної виручки (3,971 трлн рублів) “з’їли” операційні витрати: вони виросли на 14% і досягли 3,035 трлн рублів.
В результаті операційна діяльність принесла “Газпрому” 947 млн рублів грошового потоку.
Ще 135 млрд рублів були витрачені на відтік з фінансових статей: після рішення Стокгольмського арбітражу, що присудив “Нафтогазу” України 2,6 млрд доларів, “Газпром” виявився відрізаним від міжнародних ринків капіталу.
Так, через загрозу арешту рахунків компанія заморозила програму зовнішніх позик. Тепер "Газпром" не має можливості ні рефінансувати старий борг, ні залучити новий.
Загальна сума заборгованості “Газпрому” збільшилася до 3,366 трильйона рублів, або 54,3 млрд доларів за поточним курсом. На це вплинуло падіння рубля, через яке валютний борг став дорожчим.
Сумарно, за підсумками півріччя “дірка” в бюджеті російського холдингу склала 27 млрд рублів.
Разом з тим варто відзначити, що окружний суд Амстердама наклав за позовом НАК "Нафтогаз України" арешт на акції компанії оператора газопроводу "Блакитний потік - Блю Стрім Пайплайн" - які належать російському "Газпрому".
"30 травня 2018 року на акції організації "Блю Стрім Пайплайн", що належать "Газпрому", накладено арешт відповідно до постанови Окружного суду Амстердама", - повідомляє прес-служба "Газпрому" в квартальному звіті.
Крім того, арешт був накладений на погашення заборгованості "Блю Стрім Пайплайн" перед "Газпромом".
"Блю Стрім Пайплайн" - спільне підприємство "Газпрому" і італійської компанії Eni. Газопровід "Блакитний потік" пролягає з Росії до Туреччини.
Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Нагадаємо,
Як повідомляв "
Також "