Південнокорейські вчені розробили проект створення штучного дощу, який допоможе впоратися з зростаючим рівнем забрудненням повітря в Сеулі.

Його представив президент країни Мун Чже Ін і запропонував об'єднатися з Китаєм для боротьби зі зростаючими проблемами навколишнього середовища, пише Daily Mail.

Експерти пов'язують високий рівень шкідливих речовин з масовою промисловою діяльністю Китаю і вихлопними газами південнокорейських автомобілів.

І Південна Корея і Китай страждають від забруднення повітря

Концетрація дрібного пилу у Південній Кореї досягла нових максимумів за останній тиждень. Жителям країни довелося носити маски під час подорожей під густим сірим небом. За даними Національного інституту екологічних досліджень, у Сеулі о 16 годині вечора за місцевим часом концентрація дрібнодисперсного пилу становила 136 мікрограмів на кубометр. Організація стверджує, що рівні вище 75 мікрограмів на кубометр — "дуже погано".

Популярні новини зараз

Головне за день неділі 21 липня: результати екзитполів, напад на Разумкова і загибель українських героїв

Екзит-пол парламентських виборів 2019: як проголосувала Україна

Вибори до Ради 2019: як голосували Притула, продюсер Лорак, Кошовий, Бурмака та інші зірки

Курс валют на 21 липня: українці не зможуть повірити своєму щастю

Показати ще

Правлячі і опозиційні партії провели надзвичайне засідання і домовилися оперативно прийняти законопроекти для вирішення цієї проблеми.

Лідер країни зазначив, що Китай "значно просунувся в цьому напрямку", ніж Південна Корея  і висловив сподівання, що створення штучного дощу над Жовтим морем між країнами допоможе зменшити забруднення повітря.

Президент Республіки Корея Мун Чже Ін і голова КНР Сі Цзіньпін

Президент Мун Чже Ін також запропонував Південної Кореї і Китаю розробити спільну систему оповіщення про забруднення повітря.

Також він доручив чиновникам прискорити закриття працюючих понад 30 років вугільних електростанцій і при необхідності скласти додатковий бюджет для установки в школах більшої кількості очищувачів повітря і підтримки можливих спільних дій з Китаєм.

Слід відзначати, що в січні південнокорейське метеорологічне агентство не змогло провести експеримент по створенню штучного дощу.

Нагадаємо, несприятлива екологічна обстановка впливає на багато аспектів здоров'я і може привести до різних проблем: від астми до передчасних пологів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", американські інженери винайшли фільтри, які вставляються в ніс і захищають організм від забрудненого повітря.

Також "Знай.uа" писав, що дослідники виявили ген, який може бути пов'язаний з розвитком шизофренії і розладами аутичного спектру.