Гігантський континент, який існував сотні мільйонів років тому в Середземномор'ї виявили вчені. Велику Адрію, що була завбільшки з Гренландію, знайшли під Європою.

До наших часів дійшли лише залишки древнього континенту, вони знаходяться під територіями сучасних Італії, Ірландії та Хорватії. Про це повідомляє видання Хвиля.

Вчені знайшли під Європою древній континент

Фахівці створили комп'ютерні симуляції руху тектонічних плит перед, під час і після занурення Великого Адрія під материк. Сучасні комп'ютерні технології дали можливість вченим створити модель зсуву тектонічних плит Великого Адрія.

Достеменно невідомо, яким саме був затоплений нині континент, але дослідники припускають його можливу схожість із Зеландією. Точну дату зникнення континенту вчені поки не називають, але за попередніми дослідженнями приблизно 130 - 150 млн років могло статися зіткнення із давнім континентом Лавразія, що й стало причиною зміщення тектонічних плит.

Популярні новини зараз

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Дорофєєва вагітна? Надя в одному халаті помчала вночі за оселедцем

Леся Нікітюк нарешті показала дитину - дівчинка дуже схожа на неї

Епіфаній розповів про диво на Водохреща: "Голос з неба"

Показати ще

Вчені знайшли під Європою древній континент

В результаті такого масштабного зіткнення, частина Великої Адрії зірвала шар плити, з якої і утворилися сучасні Туреччина, Альпи, Балкани, Апенніни, Греція. Та все ж значна частина материка пішла під Європу.

Нагадаємо, раніше в Єгипті знайшли докази існування невідомої досі цивілізації

Як повідомляв портал "Знай.ua", прибульці з Нібіру готуються до вторгнення на Землю та знищення людства

Також "Знай.ua" писав, що Марс перетворюється на Антарктиду