Міжнародна група вчених з австралійських земель вразила світ неймовірною знахідкою. Так, фахівці виявили останки динозаврів з фрагментами пташиного пір'я, які датуються 1180 млн років. Відомо, що останки було знайдено на дні древнього озера, яке колись знаходилося за Південним полярним колом.

Про це стало відомо завдяки повідомленням західних наукових видань.

Динозавр, hightech.fm
Динозавр, hightech.fm

Звичайно, це не секрет, що останки динозаврів з пір'ям вже кілька разів знаходили в різних місцях планети Земля, проте це перший випадок, коли останки перебували за полярним колом. Відомо, що вчені з Уппсальського університету в Швеції дослідили 10 копалин прото-пір'я з останків динозаврів. Найімовірніше, у таких динозаврів, крім пір'я, могла бути шерсть на шкірі для зменшення впливу погодних умов на їх існування.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

Популярні новини зараз

Збіднілі на локдаунах українці почали продавати повітря по 40 грн: заробляють, як можуть

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Арсен Мірзоян розвеселив українців походом в "Сільпо": "Ще не їв, а вже в шапці"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

"Скелети динозаврів і навіть крихкі кістки ранніх птахів були неодноразово знайдено в різних умовах раніше. При цьому в нашому дослідженні можна вперше описати, що динозаври точно використовували пір'я не тільки для польотів, але і щоб вижити в екстремальних погодних умовах", - поділився деталями відкриття провідний автор дослідження Бенджамін Кір.

Також відомо, що дослідження пір'я та кісток динозаврів під мікроскопом дозволило змоделювати структуру їх кріплення до тіла динозаврів. Ймовірно, у них були крихітні ниткоподібні прожилки, які дозволяли скріплювати пір'я один з одним, аналогічно будові сучасних птахів.

Нагадаємо, у Франківську помітили гігантського динозавра: кадри Юрського періоду.

Як повідомляв Знай.uа весілля в наручниках: історія кохання двох ув'язнених на Харківщині зворушила всю Україну.

Знай.uа писав, зубасте чудовисько залишило туриста без ноги, але не нажралось: приголомшливі кадри, від яких перехоплює подих.