Парламент Шотландії ухвалив рішення, відповідно до якого всі жінки будуть безкоштовно забезпечуватися засобами інтимної гігієни. Шотландія стала першою країною, яка вдалася до такого кроку.

Відповідний законопроєкт шотландські парламентарі ухвалили у вівторок, 25 лютого, повідомляє Reuters. За рішення проголосували 112 депутатів, один утримався, проти не було жодного голосу.

Законопроєкт про безкоштовне надання засобів жіночої гігієни передбачає, що тампони й прокладки мають бути доступними безкоштовно в певних визначених місцях, як-от молодіжні клуби чи аптеки.

засоби інтимної гігієни, ілюстративне фото Getty Images
засоби інтимної гігієни, ілюстративне фото Getty Images

За оцінками, влада Шотландії щороку витрачатиме на виконання рішення понад 31 мільйон доларів (24,1 мільйон фунтів стерлінгів, 765 мільйонів гривень).

У 2018 році Шотландія стала першою країною у світі, яка прийняла рішення безкоштовно надавати засоби жіночої інтимної гігієни в школах та закладах вищої освіти.

Популярні новини зараз

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Традиційна паска на Великдень-2021: рецепт, яким користувалися наші бабусі

Пономарьов показав, яку дивну штуку носить замість маски: український Дарт Вейдер

Українець втратив пам'ять у Польщі - ні грошей, ні телефона: шукають родичів бідолахи

Показати ще

Шотландія є частиною Сполученого Королівства, але має свій окремий бюджет і певну автономію різних гілок влади. У Великій Британії загалом податок на засоби жіночої інтимної гігієни нині складає 5%.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше