Згідно з новим дослідженням, яке має запропонувати вказівки, які допоможуть людям уникнути зараження респіраторною хворобою під назвою COVID-19, коронавірус може зберігатися у повітрі годинами, а на поверхні - днями.

Вчені дослідили, як довго вірус може залишатися заразним на різних поверхнях та у повітрі. Про це пише Reuters.

Результати дослідження з’явилися в журналі "New England Journal of Medicine" у вівторок, 17 березня - в день, коли випадки зараження коронавірусом у США зросли до 5200, а летальтні наблизилася до 100.

Вчені з Національного інституту алергії та інфекційних хвороб (NIAID), що входять до Національного інституту здоров'я США, намагалися імітувати вірус, що осідає від зараженої людини на побутові поверхні, наприклад, через кашель чи торкання предметів.

коронавірус, ілюстративне фото Reuters
коронавірус, ілюстративне фото Reuters

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Вони використовували прилад для дозування аерозолю, який дублював мікроскопічні крапельки, що утворюються при кашлі або чханні.

Тести показують, що у крапельному вигляді вірус залишається життєздатним, тобто здатним все ще заразити людей, щонайменше три години.

На пластиці та нержавіючій сталі життєздатний вірус можна було виявити через три дні.

На картоні вірус не був життєздатним через 24 години.

Найкоротший час виживання був на міді - знадобилося 4 години, щоб вірус інактивувався.