Поява Володимира Путіна у політиці у свій час здивувала дуже багатьох. У 90-ті він мав репутацію сірої миші, але зміг піднятися до незвичайних висот. Про початок його шляху у політичній сфері розповідають сучасники трансформаційних процесів першого пострадянського десятиліття і тодішньої діяльності майбутнього президента. 

Про це йде мова у спеціальному матеріалі видання Новое Время.

Полковник КДБ Путін був розчарованим наслідками розпаду СРСР. Будучи покинутим шпигуном у НДР, він опинився у розбитого корита, розповідають сучасники. Однак у його житті стався щасливий випадок - він зустрів свого колишнього викладача Анатолія Собчака, який тоді робив успішну кар'єру. Собчак запропонував працювати на нього, Путін погодився.

Володимир Путін, скріншот: YouTube
Володимир Путін, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Купувати чи продавати – експерти розповіли, що буде з доларом після карантину

"Випустила" на волю – люди так налякали кобру, що її знудило іншою змією

Друзів не кидають, навіть у 89 - чоловік скрізь тягав із собою дитячого візка, причина доведе до сліз

Українцям назвали нові правила виходу на пенсію, про вік можна забути

Показати ще

Про тодішню його мотивацію кажуть, що він перш за все був зацікавлений у вигоді. "Бабло робити треба", - цитують сучасники його типову фразу і пояснюють, що політика для Путіна нероздільно пов'язана з зароблянням грошей. Тоді його репутація "сірої миші" стала й причиною образливого прізвиська "Міль".

З програшем Собчака на виборах усе стало не так райдужно. Багато хто з соратників Собчака тоді перейшов на бік його противника, але Путін виявився тут принциповим - не пішов проти патрона і втратив роботу. Деякий час він займався кооперативом "Озеро", в якому й знайшов собі майбутніх союзників - однак очевидці подій радять не переоцінювати важливість того періоду.

Однак від вірності Собчаку Путін отримав важливу перевагу - він заслужив особисту повагу тодішнього президента Бориса Єльцина. Ставши при ньому прем'єр-міністром, Путін зміг заскочити у крісло глави держави спочатку як виконувач обов'язків, а згодом і народно обраним. Справу про корупційну діяльність Володимира Володимировича у Санкт-Петербурзі було закрито, а матеріали засекречено. Так був заснований фундамент для його диктаторського правління. 

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше 

Нагадаємо, раніше Путін програв Зеленському та "впав" в очах росіян у День Перемоги - "Сказав, як Гітлер".

Як повідомляв портал Знай.ua, Путіна скоро не стане, колишній розвідник знайшов "Ахіллесову п'яту" агресора.

Також Знай.ua писав, що Путін знайшов новий спосіб захоплення Донбасу, - "Загроза дуже масштабна".