Окрім піхоти російська сторона володіє не менш небезпечним "тузом у рукаві". Нещодавно американські ЗМІ поширили інформацію про підводний човен Військово-морського флоту РФ, який у Пентагоні вважають зброєю №1 Кремля.

Взагалі в арсеналі російського ВМФ всього 72 підводні човни, в тому числі атомні ракетоносці, субмарини з крилатими ракетами і унікальні апарати для спеціальних операцій, назвали "міцним горішком".

Плавучі бази РФ

У порівнянні з іншими ресурсами, Росія володіє численними човнами спеціального призначення. Особливо виділяються два – так звані "плавучі бази" на основі корпусів "Дельта" III (в російській класифікації - проект 667БДР "Кальмар") і IV (проект 667БДРМ "Дельфін" ), які призначені для транспортування глибоководних субмарин невеликого формату.

Загрозу складає й підводний човен Б-90 "Саров" – випробувальна платформа для новітньої ядерної торпеди "Статус-6".

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Крім того, "Статус-6" призначена для атаки прибережних цілей (портів і міст) гігантською 100-мегатонною термоядерною боєголовкою.

"Торпеда може обходити протиракетну оборону США і знищувати цілі прибережні райони, посилаючи на них цунамі і роблячи непридатним для життя через радіоактивні опади", - звертають увагу американські експерти.

Як відомо, Б-90 "Саров" - випробувальний російський дизель-електричний підводний човен, єдиний корабель проекту 20120. Створений на базі корпусу субмарини проекту "Сарган", закладеної в кінці 1980-х. Субмарина була спущена на воду в грудні 2007 року.

Одне з основних завдань, яке вирішувалося при спуску на воду даної субмарини, це установка на дизельному підводному човні компактного ядерного реактора як резервної ходової частини.

Корабель повинен був бути готовий до здачі в 1993 році. Але відсутність належного фінансування негативно відбилося на ході робіт, які досить часто переривалися, а в 1996-му році були і зовсім повністю заморожені в 40% готовності.

Технічні характеристики "Саров"

Екіпаж - 52 людини (офіцери і мічмани).

Осадка - 7 м.

Довжина - 72,6 м.

Ширина - 9.9 м.

Водотоннажність підводне - 3950 т.

Водотоннажність надводна - 2300 т.

Швидкість підводного плавання - 17 уз.

Швидкість надводного плавання - 10 уз.

Глибина занурення максимальна - 300 м.

Час перебування в підводному режимі - до 20 діб.

Автономність штатна, не менше - 45 діб

Дивіться: російський флот біля берегів Латвії

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Жуковському аеропорті Підмосков'я РФ здійснив аварійну посадку військовий протичовновий літак Іл-38, на борту якого перебували льотчики-випробувачі "Авіакомплексу імені Ільюшина".