В Азербайджані у ніч з 2 на 3 липня відбулися масштабні відключення світла. Всьому виною жахлива техногенна катастрофа на Мінгечевірській ГЕС.

За інформацією азербайджанських ЗМІ, на підприємстві міг статися вибух через людську неуважність.

При цьому глава держкомпанії "Азеренерджі" Етібар Пирвердієв заявив, що аварія сталася через аномальну спеку. За інформацією прес-служби "Азерэнерджі", інженери вже почали відновлювальні роботи і запустили подачу енергії в окремі райони.

При цьому енергопостачання стратегічних державних об'єктів відновлено в повному обсязі.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Також до електрики підключили такі великі міста, як Сумгаїт, Гянджа. Найближчим часом відновлять електропостачання в Баку.

У той же час прес-служба президента Азербайджану Ільхама Алієва повідомила, що аварія трапилася через збільшення використання населенням електроенергії, а також через різку зміну погодних умов".

В останні дні в Азербайджані встановилася аномальна спека, різко зросла температура повітря. У неділю в Баку було зафіксовано найвищу температуру за 120 останніх років +44 градуси за Цельсієм.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Азербайджані на більшості території країни, а зокрема і в столиці - Баку, сталося масштабне відключення електроенергії. Люди залишилися без світла через аварію на ГЕС. За інформацією джерела, на одній з підстанцій Мінгячевірської ГЕС сталася аварія.

Без світла залишилася столиця Баку і великі міста на заході і в центрі країни. Зокрема, Сумгаїт, Ширван, Гянджа, Ардаш, Загатала.

Причиною аварії імовірно стала аномальна спека в Азербайджані. Висока температура повітря викликала несправності в системі охолодження ТЕЦ.

Як повідомляв портал "Знай.uа" крім звичних нам гідроелектростанцій, сонячних панелей і вітрогенераторів створюються проекти отримання енергії з випарів, дрібних струмків і просто з повітря. Нещодавно німецька компанія REAC Energy розробила пристрій, який здатен використовувати енергію припливів та океанічних течій. Новий пристрій називається StreamCube і складається з окремих модулів.