Відповідальність за його смерть президент США Дональд Трамп поклав саме на офіційний Пхеньян. Американський студент Отто Вормбір тривалий час перебував у північно-корейській в'язниці, за цей період у 23-річного хлопця поступово відмирали тканини мозку, а в червні цього року його не стало.

Тільки нещодавно рідні студента, попередньо засудженого до 15 років каторги за крадіжку пропагандистського плаката із готелю, погодилися говорити відкрито.

Батьки згадали, в якому тяжкому стан знаходився їх син, коли повернуся додому. В коменатарі телеканалу Fox News Фред і Сінді Уормбір називають тих, хто його утримував за гратами, "террористами". Головним чином – через страшні катування, які довелося пережити хлопцю.

Затриманого запроторили у камеру на 17 місяців, а потім випустили, проте суто "з медичних міркувань". Лікарі були шоковані побаченим: на тілі Отто помітили численні сліди насильства, а потім діагностували травму мозку та серцеву недостатність.

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію
Показати ще

Хоча у КНДР від тортур відхрестилися, вигадали зараження ботулізмом у госпіталі, але у Вашингтоні все зрозуміли інакше – як спробу впливу не тільки на самого студента, а й на всіх американців загалом. Так званий політичний тиск на свідомість.

"Було схоже, що хтось просто взяв в руки кліщі і переставив йому все нижні зуби. До Отто постійно застосовувалися тортури, і йому був навмисно завдано фізичної шкоди Кім Чен Ином і його режимом. Це не випадковість", - вважає Фред.

При цьому, урядовці постійно відмовчувалися, у КНДР відправляти назад ніхто й не поспішав, аргументація звучала у стилі "шаленого Кіма": хочемо, щоб він помер на нашій землі. Такі страшні слова чула мати. Розтин жінка навідріз відмовилася проводити – хлопець і без того дуже страждав, ще коли був живий, тому дозволити таку наругу не могла.

Вже пізніше Сінді Уормбір відкрито звернулася до співвітчизників із проханням відмовитися від поїздок у Північну Корею, якщо після такого моторошного випадку туди іще хтось із них збирався. Це підтвердив і Трамп у своєму Twitter:

"Це було видатне інтерв'ю.Отто в Північній Кореї жахливо катували".

Подібний коментар, як припускають, може тільки підлити масла у вогонь і без того напружених стосунків між КНДР та США.

До слова, у копії звітів по всім проведеним експертизам не було жодної згадки про тортури – вказані тільки дані про кілька невеликих шрамів на тілі, а відмирання мозкових клітин списали на тривале голодування.

Поки що міжнародне товариство радить не піднімати зайвої паніки, але американці вже зробили свої висновки не тільки із заяв президента, а й одкровення батьків жертви північнокорейського режиму.

Дивіться: смерть американського в'язня КНДР

Як повідомляв портал "Знай.ua", помер американський в'язень КНДР.