12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Лідери обмінялися рукостисканням і зустрілися один на один в присутності лише перекладачів, порушуючи традиції. Підсумком зустрічі стало підписання трьох документів.

Подробиці першої зустрічі лідерів Америки і КНДР

Як тривала зустріч Трампа з Кімом

Зустріч американського і північнокорейського лідера проходила в готелі Capella на найбільшому сінгапурському острові Сентоз, назва якого перекладається з санскриту як "мир".

Лідери обмінялися рукостисканням і зустрілися віч-на-віч в присутності двох перекладачів, чим відступили від традиції, згідно з якою під час подібних заходів є принаймні один найближчий помічник президента США.

Популярні новини зараз
Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки
Показати ще

Перша зустріч двох лідерів тривала близько 50 хвилин. Потім під час робочого обіду до них приєдналися члени делегацій обох країн.

Зустріч підготували всього за два тижні. У ній брали участь близько 300 сінгапурських чиновників і п'ять тисяч поліцейських. Висвітлювали подію 2,5 тисячі журналістів з усього світу.

Американська делегація прибула на зустріч на чорних автомобілях Cadillac з американськими прапорами. Трамп надів яскраво-червону краватку, що звисала значно нижче від пряжки ременя.

Кім Чен Ин був одягнений в свій традиційний чорний френч. Він приїхав на броньованому Mercedes S600 Pullman в колоні з 40 автомобілів. Вийшовши з машини, північнокорейський лідер стискав у руках чорну папку.





Основною темою переговорів стало майбутнє ядерної програми Північної Кореї.

США наполягають на всебічному демонтажі ядерних проектів, які можуть бути перевірені, КНДР вимагає, щоб американську ядерну парасольку було "згорнуто" над усім простором Північно-Східної Азії, а не тільки над Корейським півостровом.

Про що лідери США та Північної Кореї домовилися

Трамп заявив про свою прихильність наданню КНДР гарантій безпеки, Кім Чен Ин - про прихильність повній денуклеаризації, йдеться в підписаній заяві за підсумками зустрічі двох лідерів.

У підписаному документі зустріч названа "історичною". Президент США і глава "провели глибокий і відвертий обмін думками з питань, що стосуються встановлення нових взаємин між США і КНДР". У чому полягають ці нові відносини, сторони наразі не уточнили.



Підписаний документ складається з чотирьох пунктів. Експерти з усього світу називають текст дуже слабким, обтічним, без конкретики, а його пункти - повторенням заяв 1994 і 2001 років.

Так, зокрема агентство Reuters описало зустріч, як "безодню чарівності і жодного прогресу".

1. Сторони заявляють про готовність до нових відносин між Сполученими Штатами і КНДР.

2. США і КНДР об'єднують зусилля для встановлення міцного мирного режиму на Корейському півострові.

3. Підтверджується декларація, підписана між лідерами КНДР і Південної Кореї 27 квітня 2018 року; КНДР зобов'язується докласти зусиль для повної денуклеаризації Корейського півострова.

4. Сполучені Штати і КНДР зобов'язуються проводити роботи з пошуку останків військовополонених і загиблих в ході Корейської війни 1950-1953 років, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже ідентифікували.

Заява завершується ствердженням наміру "якнайшвидше провести зустріч між главою Держдепу і відповідними особами з північнокорейської сторони, щоб реалізувати рішення саміту".

Заява не містить будь-яких деталей процесу денуклеаризації.

У ній також не згадуються міжнародні санкції, введені у зв'язку з ядерною програмою Пхеньяна, які підривають північнокорейську економіку.

Не міститься і згадок про підписання мирного договору. Сторони-учасниці Корейської війни 1950-1953 років формально перебувають у стані війни, оскільки конфлікт, який забрав життя мільйонів людей, завершився лише угодою про перемир'я.

Текст додаткових документів наразі не розкривається.

Дипломатичне диво

Зовнішньополітичний експерт Стенфордського університету в Каліфорнії Деніел Снайдер говорить, що ні Пхеньян, ані Вашингтон поки не представили конкретних пропозицій про те, як буде проходити процес денуклеаризації, про його терміни і фази.

"Я прекрасно розумію спокуси, які відчувають деякі експерти в нашій делегації - запропонувати Кіму велику стратегічну угоду: повноцінний мирний договір, що заміняє угоду про перемир'я від 1953 року, гарантії безпеки режиму і будь-яку економічну допомогу в обмін на відмову від ядерної зброї. Угода століття, так би мовити! Ми не знаємо, проте, в якій мірі Кім пов'язує збереження ядерної зброї не просто з безпекою країни, а з гарантією виживання власного режиму", - цитує експертів Радіо Свобода.

Снайдер також говорить про моральну задоволеність Трампа і Кіма від зустрічі.

"Але емоційне задоволення обидва головні учасники отримають і від того, що доб'ються легітимізації: Кім - як лідер нормальної країни, а не сталінсько-мафіозної держави-ізгоя, який розмовляє на рівних з президентом США. А Трамп - як світовий лідер, що вирішує проблему, яку до нього ніхто не міг вирішити", - говорить експерт.

Серед стимулів для зустрічі він також називає економічну блокаду КНДР і завершення Північною Кореєю всього нинішнього циклу ракетно-ядерних випробувань, включаючи залпові ракетні пуски і вибухи ядерних боєприпасів різної потужності.

"Саміт в Сінгапурі вже можна вважати дипломатичним дивом - враховуючи, що менше року тому його нинішні учасники обмінювалися такими "люб'язностями", які на такому високому державному рівні можна почути нечасто", - сказав американський аналітик.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Сінгапурі в рамках саміту відбулася перша зустріч американського президента Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина.