Чеський уряд підтримав законопроект про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для осіб однієї статі

Про це повідомляє Reuters. 

Прем’єр-міністр Андрій Бабіш заявив в п’ятницю, що його уряд підтримує закон про введення одностатевих шлюбів. Але неясно, коли парламент може провести голосування, оскільки коаліція досі не сформована з моменту виборів в жовтні 2017 року. 

Чехія дозволяє гомосексуальним і лесбійських парам вступати в зареєстровані партнерські відносини з 2006 року. На відміну від сусідніх Польщі та Словаччині, Чехія є однією з найбільш світських держав Європи, і релігійні групи там мають слабкий голос.

Варто відзначити, що раніше відомі як Вован і Лексус російські пранкери Володимир Кузнєцов та Олексій Столяров від імені президента України Петра Порошенка поспілкувалися по телефону з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс щодо визнання прав ЛГБТ-спільноти зраділа, через що євродепутат неабияк зраділа.

Як не дивно, але Хармс прийняла пранкерів за реальних представників українського президента.

Популярні новини зараз

Перетворюють власне життя на пекло: астрологи назвали саморуйнівні знаки Зодіаку

Підраховано 93% голосів: удар Тимошенко поставив хрест на надіях Порошенка

Команда Зеленського оголосила нові дострокові вибори: "Не розслабляйтеся"

Відому активістку жорстоко вбили: захищала український Крим і ЛГБТ

Показати ще

Під час дзвінка жартівники розповіли депутату Європарламенту, що президент України Петро Порошенко нібито готує законопроект про визнання прав ЛГБТ-спільноти та одностатеві шлюби.

"Ми хотіли в першу чергу подивитися, як буде виплутуватися Адміністрація Президента України, це ж палиця з двома кінцями: якщо адміністрація спростовує цю новину, то значить, вона не підтримує позицію Євросоюзу, яка визнає права ЛГБТ-спільноти. Якщо ж, навпаки, погоджується , то виходить, що вона збрехала", - сказав Столяров.

Пранкер зазначив, що Хармс зраділа сказаному.

Пізніше Кузнєцов заявив в інтерв'ю для журналістів, що вони хотіли підштовхнути Порошенко "до його європейської мрії". І підтвердив, що Хармс "була щаслива почути" про законопроект.

Крім того раніше Європейський суд постановив необхідність визнання одностатевих шлюбів як причину для отримання посвідчення на проживання одним з подружжя, який не є громадянином Євросоюзу. Постанова стосується всіх країн-членів ЄС.

Необхідність цієї постанови стала актуальною після того, як влада Румунії відмовила ще в 2012 році в наданні дозволу на проживання одного чоловіка з одностатевого шлюбу з американським громадянством.

Термін "чоловік", згідно з новою постановою Європейського суду, є обов'язковим для всіх країн Європейського союзу. Це стосується навіть тих держав, де законодавчо заборонені одностатеві шлюби.

"Держави-члени мають свободу дозволяти або не дозволяти шлюб між особами однієї статі. Однак вони не можуть перегороджувати свободу проживання громадянина ЄС. Відмова надавати одному з подружжя право на проживання на території порушує права людини", - йдеться в постанові суду.

Німеччина стала 23-ою країною світу, що легалізувала одностатеві шлюби

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що у Росії вперше зареєстрували одностатевий шлюб.