Чеський уряд підтримав законопроект про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для осіб однієї статі.

Про це повідомляє Reuters.

Прем’єр-міністр Андрій Бабіш заявив в п’ятницю, що його уряд підтримує закон про введення одностатевих шлюбів. Але неясно, коли парламент може провести голосування, оскільки коаліція досі не сформована з моменту виборів в жовтні 2017 року.

Чехія дозволяє гомосексуальним і лесбійських парам вступати в зареєстровані партнерські відносини з 2006 року. На відміну від сусідніх Польщі та Словаччині, Чехія є однією з найбільш світських держав Європи, і релігійні групи там мають слабкий голос.

Варто відзначити, що раніше відомі як Вован і Лексус російські пранкери Володимир Кузнєцов та Олексій Столяров від імені президента України Петра Порошенка поспілкувалися по телефону з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс щодо визнання прав ЛГБТ-спільноти зраділа, через що євродепутат неабияк зраділа.

Як не дивно, але Хармс прийняла пранкерів за реальних представників українського президента.

Популярні новини зараз

Європейські платіжки за газ порівняли з українськими: "Ледь не залишаємося голодними...."

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Показати ще

Під час дзвінка жартівники розповіли депутату Європарламенту, що президент України Петро Порошенко нібито готує законопроект про визнання прав ЛГБТ-спільноти та одностатеві шлюби.

"Ми хотіли в першу чергу подивитися, як буде виплутуватися Адміністрація Президента України, це ж палиця з двома кінцями: якщо адміністрація спростовує цю новину, то значить, вона не підтримує позицію Євросоюзу, яка визнає права ЛГБТ-спільноти. Якщо ж, навпаки, погоджується , то виходить, що вона збрехала", - сказав Столяров.

Пранкер зазначив, що Хармс зраділа сказаному.

Пізніше Кузнєцов заявив в інтерв'ю для журналістів, що вони хотіли підштовхнути Порошенко "до його європейської мрії". І підтвердив, що Хармс "була щаслива почути" про законопроект.

Крім того раніше Європейський суд постановив необхідність визнання одностатевих шлюбів як причину для отримання посвідчення на проживання одним з подружжя, який не є громадянином Євросоюзу. Постанова стосується всіх країн-членів ЄС.

Необхідність цієї постанови стала актуальною після того, як влада Румунії відмовила ще в 2012 році в наданні дозволу на проживання одного чоловіка з одностатевого шлюбу з американським громадянством.

Термін "чоловік", згідно з новою постановою Європейського суду, є обов'язковим для всіх країн Європейського союзу. Це стосується навіть тих держав, де законодавчо заборонені одностатеві шлюби.

"Держави-члени мають свободу дозволяти або не дозволяти шлюб між особами однієї статі. Однак вони не можуть перегороджувати свободу проживання громадянина ЄС. Відмова надавати одному з подружжя право на проживання на території порушує права людини", - йдеться в постанові суду.

Німеччина стала 23-ою країною світу, що легалізувала одностатеві шлюби

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що у Росії вперше зареєстрували одностатевий шлюб.