У Брюсселі в рамках саміту держав, що входять до складу НАТО, відбулася прес-конференція лідерів країн. Під час виступу президент США Дональд Трамп уникнув прямої відповіді на запитання про можливість або неможливість визнання анексії Криму, але поклав відповідальність за анексію на свого попередника Барака Обаму.

Коли Трампа запитали, як далі бути із півостровом і що він взагалі думає з цього приводу, він наголосив: Обама нібито міг це попередити, але нічого не зробив.

"Це цікаве запитання. Бо задовго до того, як я прийшов (на посаду президента), Обама дозволив цьому статися... Він міг це зупинити, але зробив все, щоби це відбулося. Такою була його рішучість. Що станеться з Кримом віднині, я не можу вам сказати. Я цього не знаю ", - вважає лідер США.

Саміт НАТО 2018: перші підсумки

Ще до початку зустрічі 29 країн-членів та партнерів Альянсу генсек Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг повідомив, що Україні не варто чекати на приєднання до Програми посилених можливостей НАТО. Однак водночас країна і надалі може розраховувати на підтримку Альянсу.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Астролог побачив у травні "лихо" для України Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

В планах зустрічі традиційно було питання протидії тероризму. Зокрема, прийняли рішення про небойову місію в Іраку. Воно передбачає нову навчальну місію за участі сотні інструкторів НАТО. Для цього організують військові навчальні заклади для збройних сил країни. Канада вже повідомила про готовність виділення 250 військовослужбовців та військової техніки для цих цілей. Збільшить свою присутність Канада і в Європі.

Питання захисту частково торкнувся Дональд Трамп. Американський президент традиційно став лідером за кількістю різких заяв. Протягом першого дня він розкритикував рішення Німеччини та ряду європейських країн стосовно будівництва Північного потоку-2 і назвати країну російською заручницею.

Ангела Меркель не залишила без відповіді заяву американського президента. У притаманній їй манері, канцлер Німеччини зробила це не прямо. Вона повідомила, що країна є другим за розміром постачальником військ, які, серед іншого, беруть участь у захисті інтересів США в Афганістані.

Дивіться: Українське питання і побоювання Європи: у Брюселі розпочався саміт НАТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилися подробиці майбутньої зустрічі Порошенка із Трампом.