Кілька днів тому у Кремлі заявили про ураження силами протиповітряної оборони Сирії та Росії снарядів випущених США. Втім, як виявилося, жодна із сотень ракет Америки, Британії та Франції, котрі цілилися по об'єктах з виробництва хімречовин, не зачепили російські військові.

За даними "Укрінформу", це офіційно підтвердили представники Європейського командування США (EUCOM):

"Жодна з... ракет, що беруть участь у цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО", - йдеться у звітності відомства.

В EUCOM підкреслили, що 105 одиниць зброї випустили проти трьох цілей: зокрема, з регіону Червоного моря - 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 – есмінець Laboon (США); з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США); з Середземномор'я: 6 ракет з підводного човна John Warner (США), 3 ракети з французького фрегата Languedoc. З повітря було запущено 19 ракет з двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer.

Удар по Сирії: схема наведення цілей 

Крім того, британські королівські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили 8 ракет, винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages - 9 ракет.

"Удару по об'єктах у Сирії був частиною операцій Центрального командування США (CENTCOM) із заборони і запобігання майбутньому використанню хімічної зброї Сирією",  - додали в організації.

Раніше  генерал Кертіс Скапаротті підкреслив, що операція була ретельно спланована і підтвердила здатність EUCOM швидко реагувати на будь-які обставини.

Напередодні у США заявили про можливий ракетний удар у відповідь на хімічну атаку в сирійській Думі, в результаті якої загинуло 150 осіб. США звинувачує в цій атаці Дамаск і Москву. 10 квітня Росія заблокувала проект резолюції США про заснування нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії під час засідання в Раді Безпеки ООН.

Військові бази та потенціал США у світі 

У той же час Державний департамент США у вівторок, 10 квітня, повідомив, що провів консультації з союзними країнами і обговорив можливий військовий відповідь на дії режиму Асада.

Зокрема, вже стало відомо, що Британія не підтримала ідею спільного удару, зажадавши більше доказів проти Башара Асада.

Дивіться: ракетний удар по Сирії

Як повідомляв портал "Знай.ua", до перевезень найманців з ПВК "Вагнер" виявилися причетними дві українські авіакомпанії.