Тисячі ошуканих вкладників 19 серпня 1994 року прийшли штурмувати "Білий дім" – саме так називався офіс Сергія Мавроді, якого заарештували за кілька тижнів до цього.

Люди вимагали звільнити засновника афери і таким чином повернути їм гроші. Але заощадження зникли, лишивши по собі безліч версій – в чиїх кишенях осіли?

Сам Мавроді божився: ні копійки у нього немає, все забрали спецслужби, навіть документи не збереглися.

"Ніяких палаців, літаків і квартир на Мавроді записано не було. Тільки невеликий дерев'яний будиночок на Селігері і снігохід "Буран". Та й все, що було знайдено в офісах. Але там копійки ...", - пояснювали у Слідчому комітеті РФ.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Квартири також власної не нажив, пристави описали старий телевізор "Рубін", холодильник (не менш древній) та бібліотеку у 1500 книг. Ось і все "багатство", яке потім пішло з молотка. Коли піраміда остаточно рухнула, він не зупинився. Заліг на дно до 2003 року, а потім заснував аналог, сидів у набережній Фрунзе і оточив себе охороною з 20 осіб. Чергова мильна бульбашка довго не витримала, але самоскидів із грошима знову не знаходять.

Але вони точно були, і чималі – за шість місяців його акції виростали в ціні в 127 разів. Фізично такий прибуток Мавроді не міг зберігати у невеликій квартирі.

Дивіться: тюремний щоденник Мавроді

Основна гіпотеза незмінна – ресурси з "МММ" розподіли між кількома особами, а ті витримали до третьої хвилі краху, поки Мавроді не сів майже на 5 років до в'язниці.

"Засудили мене абсолютно ні за що. Шахрайства в "МММ" не було ніякого. Я ніколи нікого не обманював і ніколи не давав жодних обіцянок і гарантій. Але на суді прокурор вирішив цю проблему дуже просто, він спокійно заявив: "А люди не розуміли, що творили!". Як це не розуміли ?! Дієздатні, дорослі люди - і "не розуміли", - відхрещувався від злочинів підозрюваний в одному з останніх своїх коментарів ЗМІ.

Юристи знаходять інше пояснення: Мавроді відкрив близько 30 офшорних фірм, куди злив всі гроші, а інше – "легалізував" за допомогою банків. За даними кримінальної справи, Мавроді через підставних осіб скуповував акції великих підприємств - Газпрому, "Роснефти", "Норильського нікелю", "Сургутнефтегаза", УАЗа, АвтоВАЗу.

Пристави тричі подавали позов до суду, вимагаючи накласти арешт на ці акції. І тричі отримували відмову. Тобто, нинішні власники цих акцій роблять все, щоб не розлучитися з ними, оскільки щорічно отримують прибуток в розмірі 200 мільярдів рублів.

Дивіться: ПираМММіда

Як повідомляв портал "Знай.ua", помер засновник фінансової піраміди Мавроді.