Не встигли затихнути скандали навколо сумнозвісних "груп смерті", як у світі шириться новий, не менш небезпечний спосіб нашкодити дітям. І добре, якщо все обійдеться тільки травмами.

Нещодавно британка Джеймі Прескотт опублікувала на своїй сторінці у Facebook знімки доньки, котра постраждала в ході участі в популярному серед підлітків флешмобі Deodorant Challenge. Руки дівчинки всі в опіках, мати у розпачі.

Жахлива гра та її наслідки

На фото видно, що дитина отримала опік другого ступеня, їй всього 10 років, але доступ до інтернету ніхто не скасовував – саме там "друзі", якщо їх так тепер можна назвати, і підштовхнули заподіяти собі шкоду.

Мати постраждалої додала: головна умова гри - якомога довше протримати руку під струменем дезодоранту. Як відомо, підлітки знімають це на камеру, викладають в мережу і передають "естафету" друзям.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"Я б хотіла максимально поширити цю інформацію для всіх батьків. Будь ласка, покажіть ці знімки своїм дітям", - закликала Прескотт.

Помітити і врятувати

Втім, британка, на жаль, не єдина зі своєю бідою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно понад 800 тисяч людей закінчують життя самогубством. Це трохи менше, ніж смертей в результаті ДТП (на даний момент 923 тисячі смертей). У той час, як ви це читаєте, з життям добровільно попрощалася ще одна людина. Кожні 40 секунд у світі стає на одного суїцидника більше і на одне життя менше.

Насправді самогубство – це "хвильовий ефект", від нього страждають і родичі і друзі жертви. Кожен випадок вкрай індивідуальний, тому так важливо вчасно помітити, що з вашою дитиною щось не так. У зоні ризику – підлітки, які живуть у малозабезпечених, або неблагополучних родинах.

Карта ризику

Не знаходячи підтримки і розради у рідних, вони шукають цього у соціальних мережах. Натомість знаходять тільки фейкових друзів, котрі можуть запустити "естафету смерті" не помітно для дорослих.

За даними організації HelpGuide, майже кожен, хто намагається вчинити самогубство, дає сигнали. Не варто ігнорувати навіть непрямі натяки про смерть чи самогубство. Наприклад, заяви: "Вам буде шкода, коли я піду", "я не бачу ніякого виходу", якби випадково або жартома вони не говорилися, можуть свідчити про серйозні суїцидальні почуття.

Дивіться: Групи смерті: як врятувати дитину від самогубства?

Як повідомляв портал "Знай.ua", помер відомий український журналіст.