У вівторок, 21 серпня, Мін'юст Грузії подав у Європейський суд з прав людини міждержавний позов проти Російської Федерації.

Цю інформацію повідомило на своєму сайті відомство, передає Грузія Online.

Позов пов'язаний з вбивством в Південній Осетії Арчила Татунашвили та інших порушень прав людини.

Арчіл Татунашвілі

"Позов стосується адміністративної практики масових утисків, затримань, нападів і вбивств населення Грузії, яке проживає на окупованих територіях і за так званою лінією окупації, які особливо посилилися після війни 2008 року і досягли критичної межі у лютому цього року під час тортур і вбивства Арчила Татунашвілі", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський зізнався у готовності дати відсіч Росії: "Є підтримка"

Полякова з донькою потролили Фреймут: "Як правильно пити пиво?"

Бліда Тоня Матвієнко налякала українців: "Останній день..."

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще

Крім того, у Мін'юсті заявили, що Росія і всі підконтрольні їй окупаційні власті намагаються приховати свої жорстокі злочини і заплутати слідство, придумуючи альтернативні версії і підроблюючи звіти про медичну експертизу тіла Татунашвілі.

Тепер Грузія наполягає, щоб Страсбурзький трибунал встановив відповідальність РФ за порушення цілої низки статей Європейської конвенції.

"У цих порушень є дискримінаційний мотив, який служить меті ще більшого гноблення і залякування етнічних грузин, щоб перешкодити поверненню населення Грузії Абхазії та Цхінвальського регіону", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що громадянина Грузії Арчіла Татунашвілі викрала окупаційна влада Південної Осетії, коли той приїхав у рідне село до родичів. Грузина звинувачують у "диверсійній діяльності", після чого він нібито впав з драбини під час конвоювання і загинув.

Окупанти відмовляються передавати тіло Татунашвілі Грузії.

Нагадаємо, що в Грузії з 15 серпня набули чинності поправки в закон Про громадянство, згідно з яким колишні громадяни, які втратили громадянство внаслідок отримання громадянства іншої країни, зможуть відновити його при певних умовах.

Поправки були ініційовані у зв'язку змінами, внесеними до Конституції Грузії, згідно з яким для громадян Грузії допускається подвійне громадянство.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", рана, яку Грузія отримала в результаті удару Путіна, досі не загоїлася.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Литві пояснили, яку "послугу" надав Путін Україні та Грузії.