Рятувальники в Таїланді не будуть використовувати винахід Ілона Маска – міні-субмарину для порятунку дітей з затопленої печери.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву глави центру рятувальної операції Наронгсака Осатанкорна.

Раніше Маск повідомив на сторінці в Twitter, що привіз мікросубмарину в Таїланд та презентував відео випробувань свого нового дітища.

Керівник координаційного центру рятувальної операції Наронгсак Осатанкорн "ввічливо відмовився" від використання мікросубмарини, представленої Маском. Технологія, за його словами, хороша і складна, але недоцільна для цієї місії", - заявив головний рятувальник.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Дітей почали підіймати на поверхню

Рятувальники один за одним поступово визволяють дітей з водяної пастки. Рятувальна операція триває вже близько двох тижнів.

Найбільш підготовлених дітей, який напередодні тренували пірнати зі спец обладнанням, вже визволили з печери.

Як розповіли рятувальники, під водою з температурою 22-26 градусів діти разом із дайверами мусять пропливти близько чотирьох кілометрів – це займе 3 години підводного плавання

Нагадаємо, група дітей, гравців місцевої футбольної команди віком 11-16 років відправились з тренером на екскурсію до однієї з печер. Проте раптова злива затопила печеру і група залишилась у смертельній небезпеці. Діти близько десяти днів пробули там, доки їх знайшли.

Одразу ж почалась рятувальна операція. Дітям доставили їжу та все необхідне. В операції також бали участь професійні драйвери з України.

Вся нація згуртувалась, щоб врятувати дітей.

Дивіться: мінісубмарина Маска створена для плавання в печерах

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", 8 липня, в Таїланді розпочалася операція з порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері.

Триватиме операція порятунку від двох до чотирьох днів. Також відомо, що рятувальники розраховували підняти першу дитину на поверхню не раніше, ніж через 11 годин після старту операції.