У неділю, 8 липня, в Таїланді почалася операція з порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері.

Цю інформацію повідомляє агентство Associated Press.

У повідомленні говориться, що триватиме операція порятунку від двох до чотирьох днів. Також відомо, що рятувальники розраховують підняти першу дитину на поверхню не раніше, ніж через 11 годин після початку робіт.

За словами місцевого губернатора, зараз обставини для порятунку складаються найкращим чином, так як пізніше почнуться дощі. Він розповів, що кожну дитину будуть супроводжувати два дайвера.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", подія сталася в провінції Чіанграй на півночі країни в печері Кхао Луанг.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Діти разом із тренером пішли прогулятися печерами та загубилися. За попередніми даними, вибратися на поверхню ним міг перешкодити дощ, який затопив печеру. Через тиждень усіх дітей вдалося знайти живими.

Разом з тим слід зазначити, що Філарет назвав футбольних фанатів "духовно ураженими людьми" при цьому патріарх вважає, що самі по собі змагання не є чимось поганим, головне, щоб вони не призводили до психічних розладів.

Також портал повідомляв про те, що в Таїланді 12 дітей з футбольної команди на десять днів застрягли в печері. У країні почалася масштабна рятувальна операція. Українець, який брав участь у порятунку дітей, розповів, наскільки складною виявилася ця справа.

Всеволод Коробков - інстуктор з дайвінгу, працює в тайському курортному місті Пхукет. За його словами, він ще не бачив більш складною а напруженою рятувальної операції, - пише BBC News Україна.

Діти віком 11-16 років зникли 23 червня. Вони вирушили на екскурсію в одну з печер. Але їх там застав сильний злива, яка затопила печеру.

Крім того, нагадаємо, що льодовикові печери заслуговують уваги з багатьох причин, але в першу чергу тому, що опрацьовані в тисячолітньому снігу і льоді, а не в гірських скелях. Проточенные водою в льодовику ці печери дуже непостійні. Коли льодовик переміщується, те ж саме відбувається і з печерами і тунелями всередині нього. Брендт Макгрегор і Едді Картайа досліджували фантастичний світ печер, проточенных в льодовику Сенді – ці кадри мало хто бачив, повідомляє don't Panic.