Тривалий час основною причиною суперечностей між Україною та Польщею були пошуково-ексгумаційні роботи на нашій території. Саме з цієї причини низці посадовців та культурних діячів заборонили в'їзд до сусідньої держави, але всі прізвища із так званого "чорного списку" не розголошували.

Мова йшла переважно про тих осіб, котрі перешкоджали "вирішенню історичного конфлікту".

Днями у цьому питанні почалися перші позитивні зрушення: під час зустрічі у Кракові обидві сторони нарешті домовилися про зняття мораторію на спільне проведення ексгумації.

Остаточно поставити крапку повинне узгодження на рівні віце-прем'єр-міністрів найближчим часом, що, за припущеннями дипломатів, допоможе зміцнити стратегічне партнерство та сприяння поверненню культурних цінностей.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Спланували також і візит Анджея Дуди до Харкова, у грудні поточного року та майбутній Саміт Східного партнерства 24 листопада в Брюсселі. Як зазначив у своєму Twitter керівник офісу президента Польщі Кшиштоф Щерський, адміністрація налаштована дружньо щодо майбутніх планів та взаємодії з Україною:

"Важлива розмова в межах польсько-українського президентського комітету; прийшов час для швидкої реалізації рішення про розблокування ексгумації та поліпшення співпраці", - підкреслив він.

Дивіться: Україна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Як повідомляв портал "Знай.ua", Польща переконує інші країни Європейського Союзу відмовитися від поставок природного газу з Росії.