Тривалий час основною причиною суперечностей між Україною та Польщею були пошуково-ексгумаційні роботи на нашій території. Саме з цієї причини низці посадовців та культурних діячів заборонили в'їзд до сусідньої держави, але всі прізвища із так званого "чорного списку" не розголошували.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМова йшла переважно про тих осіб, котрі перешкоджали "вирішенню історичного конфлікту".
Днями у цьому питанні почалися перші позитивні зрушення: під час зустрічі у Кракові обидві сторони нарешті домовилися про зняття мораторію на спільне проведення ексгумації.
Остаточно поставити крапку повинне узгодження на рівні віце-прем'єр-міністрів найближчим часом, що, за припущеннями дипломатів, допоможе зміцнити стратегічне партнерство та сприяння поверненню культурних цінностей.
Спланували також і візит Анджея Дуди до Харкова, у грудні поточного року та майбутній Саміт Східного партнерства 24 листопада в Брюсселі. Як зазначив у своєму Twitter керівник офісу президента Польщі Кшиштоф Щерський, адміністрація налаштована дружньо щодо майбутніх планів та взаємодії з Україною:
"Важлива розмова в межах польсько-українського президентського комітету; прийшов час для швидкої реалізації рішення про розблокування ексгумації та поліпшення співпраці", - підкреслив він.
Дивіться: Україна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові
Як повідомляв портал "Знай.ua", Польща переконує інші країни Європейського Союзу відмовитися від поставок природного газу з Росії.