Колишній прем'єр-міністр Польщі Ян Ольшевський заявив, що демонізувати Степана Бандеру не варто, адже він скоїв проти поляків тільки один злочин. Зате причетність Романа Шухевича до "Волинської різанини" слід проаналізувати. Про це повідомляють ЗМІ.

У розмові з великим виданням політик розкритикував новий польський закон про інститут національної пам'яті. На думку екс-прем'єра, проблема польсько-єврейських відносин занадто важлива, щоб пов'язувати її з польсько-українськими відносинами.

"Зв'язування двох тем - це щонайменше дивно, то між одержимістю і диверсією", - сказав він.

Ольшевський вважає, що в Польщі Степана Бандеру несправедливо демонізують. Так, на його думку, злочин Степана Бандери проти польського народу був насправді тільки один. І ті, хто зараз у Польщі так голосно говорять про бандеризм, часто забувають про нього. Цим злочином був організований у 1934 року замах на польського міністра внутрішніх справ полковника Броніслава Пєрацького.

Разом з тим, каже Ольшевський, не можна пов'язувати Бандеру з Волинським злочином.

Популярні новини зараз

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

Каменських нарешті показала дитину - дівчинка її копія, Потап щасливий: "Люблю обох"

Помер геніальний актор і сценарист Жан-П'єр Бакрі: "Онкологія не пощадила

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Показати ще

Натомість, зазначає політик, зі злочином потрібно пов'язувати українського націоналіста Романа Шухевича, однак для цього потрібно провести широкі дослідження. Ольшевський не перший говорить про те, що Бандера не був відповідальним за Волинський злочин.

Також екс-прем'єр вважає, що нинішня східна політика польського уряду - це відмова від концепції, яку підтримував президент Польщі Лех Качиньський.

Нагадаємо, в 1944 році в селищі Гута Пеняцька проти поляків провели справжній геноцид, який обернувся тисячами смертей ні в чому невинних людей.

Крім того, ті українські державні діячі, які користуються російською мовою на публіці, займаються наругою над своєю країною.

Дивіться сюжет про Польщу

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Україні та Польщі розповіли, як перестати сваритись.