Найвидатніші уми економіки попереджають про наступну фінансову кризу.

Незважаючи на хороший стан речей на біржі і стабільність кон'юнктури, помилково вважати, що настала стабільність, про це пише газета "Die Welt" після опитування 18 лауреатів Нобелівської премії з економіки.

У кінці червня президент американського центрального банку Джанет Єллен заявила, що у наш час більше не буде фінансової кризи.

"Я б не поставив на це, - сказав Бенгт Холмстрем, лауреат Нобелівської премії 2016 року. – Кожен раз, коли ми думаємо, що банкрутств більше не буде, ризик збільшується".

Ще чіткіше висловився Едвард Прескотт, лауреат Нобелівської премії 2004 року: "З великою впевненістю можна сказати, що у недалекому майбутньому буде фінансова криза".

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе "Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Багато чого буде залежати від того, як тепер відреагують політики, підкреслюють лауреати. "Якщо американська адміністрація у Вашингтоні знову втратить контроль, криза буде більш ймовірною", – говорить лауреат 2007 року Ерік Маскін.

Визнані економісти сумніваються у тому, що фінансовий світ коли-небудь зможе адекватно підготуватися до криз. "В епоху глобальних цифрових мереж – це ілюзія, - каже Деніел Макфадден, лауреат Нобелівської премії 2000 року. – Фінансові ризики – це як електрика у величезній мережі". Як і у випадку з електроенергією, у фінансовій системі також відбувається коротке замикання. "У нас немає необхідних інструментів, щоб спостерігати, контролювати і справлятися з цими проблемами. Ось чому наступна фінансова криза неминуча", – попереджає Макфадден.

Крістофер Сімс, лауреат 2011 року, ще коротше сформулював найбільшу проблему людства. Він відповів на запитання одним словом: "Невігластво".

Як повідомляв "Знай.ua", Росія в нинішньому вигляді зможе проіснувати ще 20 років. У цьому впевнений професор Американського інституту підприємництва Ніколас Еберштадт.