Вчені підтвердили втрату китайської космічної станції Tiangong-1. Вже відомо, що корабель згорів, увійшовши в атмосферу Землі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє AP.
Корабель досяг земної атмосфери о 03.15 за Києвом.
Вчені, що стежать за розпадається орбітою корабля, прогнозували, що корабель буде в основному горіти і буде представляти собою лише найменший ризик для людей. Аналіз з Центру аерокосмічного контролю в Пекіні показав, що корабель в основному згорів над Тихим океаном.
Створена в 2011 році, Tiangong-1 була першою космічною станцією в Китаї, яка виступає в якості експериментальної платформи для великих проектів, таких як орбітальна космічна лабораторія Tiangong-2.
Нагадаємо, ми писали про те, що астрономам проекту Virtual Telescope Project вдалося за фільмувати падаючу китайську космічну станцію. Фотографію зробили за допомогою автоматичного телескопа в обсерваторії Тенагра (Арізона, США). На знімку можна побачити яскравий спалах на нічному небі. На момент зйомки Тяньгун-1 була на висоті приблизно 220 км. Це приблизно половина висоти, на якій знаходиться Міжнародна космічна станція (МКС). Китайська станція рухалася зі швидкістю близько 28 тис. км на годину.
Раніше вчені, які розраховували траєкторію падіння станції, говорили, що вона може упасти в районі 42-43 градусів північної чи південної широти у північній півкулі. Тобто, на це місце приходиться багато великих міст США та Європи, таких як Нью-Йорк, Барселона, Рим, Сочі.
На щастя, станція згоріла в атмосфері і нікому з жителів Землі шкоди не завдала.
Дивіться про втрачену китайську космічну станцію
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", американське космічне агентство NASA пропонує всім бажаючим відправити своє ім'я на Сонце з допомогою зонда Parker Solar Probe, запуск якого запланований на літо цього року, повідомляється на сайті агентства.
Космічна станція показала Юпітер таким, яким його не знали раніше. Спеціалісти NASA зафіксували деякі зміни на південному полюсі п’ятої та найбільшої планети Сонячної системи.