Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про тенденції, згідно з якими керівництво РФ намагається "приватизувати" перемогу СРСР у Другій світовій війні.

Про це повідомляє Белта.

Глава держави нагадав, що участь у війні брали також і представники інших національностей, а не тільки росіяни.

"Останнім часом я відстежую цю тенденцію, спостерігаю. З'являється все більше інформації саме на цю тему. Комусь кортить, що дивно - в Росії, приватизувати цю Перемогу. Ніби й не було на війні інших - білорусів, українців, грузин, вірмен, таджиків, туркменів... Весь Радянський Союз воював. Загинули навіть не сотні й не тисячі, а сотні тисяч. Ми кожного третього скалічили та втратили. Вся Білорусь - це пам'ятник. тисячі спалених сіл, ні в чому невинних людей, людей похилого віку, дітей", - заявив президент Білорусі.

Варто відзначити, що раніше президент Білорусі Александр Лукашенко, під час відвідування прикордонної застави "Дивин" в Кобринському районі заявив, що Білорусь готова запровадити контроль на кордоні з Росією, якщо Москва зі свого боку оголосить про таке рішення.

Прикордонники Білорусі на кордоні з РФ не мають постійних підрозділів, водночас з російської сторони його охороняють штатні підрозділи ФСБ. Лукашенко зазначив, що дії білоруських прикордонників не повинні бути формальними і закликав Москву визначитися щодо цього питання.

Популярні новини зараз

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Подруга Наді Дорофєєвої Ольга Шелбі зі "Школи" втекла до Путіна на побачення: "Вийшло закохатися"

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Показати ще

"Не можна уподібнюватися росіянам. Вони самі не розуміють, чого хочуть і що вони роблять на білорусько-російському кордоні. Нехай визначаються. Визначаться - нам не проблема відповісти. Ми готові в будь-який момент адекватно дати відповідь. Якщо вони хочуть закрити кордон - будь ласка. Закриють - ми у відповідь також повинні ввести контроль на кордоні", - пообіцяв глава держави.

Зазначимо, що між Білоруссю та РФ відсутні чинні угоди про пункти пропуску. Прикордонне питання обговорюватиметься на Вищій держраді Союзної держави в червні.

Білорусь та Росія утворюють федеративну державу, і для громадян обох країн немає прикордонного контролю, як такого. Проте, за рішенням Москви, іноземцям заборонено в’їзд з Білорусі в Росію легковими автомобілями та автобусами.

Крім того варто зазначити, що співробітники Комітету державної безпеки Білорусі затримали на хабарі у 200 тис. дол. помічника президента республіки Олександра Лукашенка — інспектора по Гродненській області Сергія Ровнейко.

Правоохоронці почали стежити за зловмисником більше року тому. Силовики зацікавилися Ровнейко після інформації про хабарництво — посадовець систематично вимагав гроші за вирішення питань, що входять у його компетенцію.

У білоруської спецслужби розповіли, що Лукашенко надав дозвіл на проведення оперативно-розшукових заходів з документування протиправної діяльності чиновника.

Зловмисника затримали під час отримання чергової неправомірної вигоди. Щодо корупціонера порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 430 КК Білорусі. Горе-чиновнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

"Кордон війни": у чому запевнив український народ Лукашенко

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Путін взявся перемальовувати атлас світу на свій лад.