Після скандального розносу, влаштованого чотири дні тому уряду Білорусі на чолі з Андрієм Кобяковим сьогодні, 18 серпня, президент Олександр Лукашенко призначив нового прем'єр-міністра і цілий ряд міністрів. Очолив уряд колишній банкір Сергій Румас.

Справи в економіці країни плачевні, плюс є тиск з боку Росії, яка відмовила в наданні кредитів. Тому масові чистки у виконавчій владі Білорусі назрівали. Днями Лукашенко запропонував обговорити нові кандидатури з президентського резерву.

Сьогодні Лукашенко зазначив, що призначений прем'єр і міністри знайшли підтримку в громадянському суспільстві. Останнім він назвав жіночу, молодіжну, ветеранську та інші організації Білорусі, а не тих, хто виходить на вулиці мітингувати.

Нагадаємо крилату фразу Лукашенко, сказану в зв'язку з однією з попередніх чисток в Білорусі: "Я постійно ператрахіваю весь парламент і знаю, хто врот, а хто не врот".

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Юрій Ткач з "Квартал 95" раптово схуд, фанати не впізнали: "Циганські фокуси"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще

Нагадаємо, Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія ставиться до його країни "по-варварськи" і не виконує своїх обов'язків за договорами.

Як повідомляє білоруське видання "Белта", Лукашенко звинуватив Москву у нeвиконанні зобов'язань у рaмкaх Єврaзійскoгo екoнoмічногo сoюзу, а також у нeдoбрoсoвісній кoнкурeнціі.

"У нaс зараз важкий пeріoд - росіяни поводяться по-варварськи щодо нас. Я публічнo про це кажу. Вони від нас вимагають чогось, немов ми васали у них, а в рaмкaх ЄАЕС, куди вoни нaс запросили, виконувати свої зобов'язання не хочуть. Ось вони і створюють неконкурентну ситуацію", - заявив Лукашенко.

Також він зазначив, що в той час, як Росія дорікає західним країнам у створенні "неконкурентної переваги", сама чинить так само із Білоруссю.

"Це тема нашої майбутньої розмови з президентом Росії. Але ми повинні працювати в тих умовах, у яких сьогодні існуємо", - додав президент Білорусі.

Як повідомляв раніше Знай.ua, головного редактора найбільшого незалежного інтернет-видання TUT.BY Марину Золотову, журналістку TUT.BY Ганну Калтигіну і журналістку приватного агентства БелаПАН Тетяну Коровенкову затримали в Мінську.

Всі три журналістки підозрюються у причетності до злому сайту "Білоруського телеграфного агентства" (БелТА) — найбільшого державного інформагентства. В період з 2017 по 2018 рік слідчі нарахували понад 15 тисяч "несанкціонованих підключень" до комп'ютерної системи.

Також Знай.ua писав про те, що білоруські правоохоронці затримали одразу 8 журналістів опозиційних видань TUT.BY і БелаПАН.