"Директор ЦРУ Майкл Помпео стане нашим новим держсекретарем. Працювати він буде фантастично!", - такою заявою відзначився сьогодні американський президент Дональд Трамп.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРекса Тіллерсона сьогодні неочікувано звільнили. Подейкують, що справа у недостатньому дипломатичному досвіді. Тоді як у колишніх працівників ЦРУ за плечима – чималий стаж у зовнішній політиці.
Майкл Помпео народився 30 грудня 1963 року в невеликому каліфорнійському місті Оріндж. Навчався у "Лос-Амігос" в сусідньому місті Санта-Ана третім по успішності з 285 учнів.
Ледве виповнилося 19 років, вступив до військової академії у Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк, знався на машинобудуванні. Згодом вирішив служити в армії цілих п'ять років поспіль, отримав ранг капітана на кордоні Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) з Німецькою Демократичною Республікою (НДР).
З армії – до ЦРУ
Але солдатські будні не перебили бажання навчатися у Гарварді, тому вже у 1994 році він отримав ступінь доктора юридичних наук (Juris Doctor) школи права, два з половиною роки Помпео присвятив роботі в юридичній фірмі Williams & Connolly в Вашингтоні, округ Колумбія.
В 34 став очільником компанії Thayer Aerospace & Private Security, де виробляються авіаційні та оборонні деталі, існують замовлення для космічної промисловості. Свою частку швидко продав, перейшовши до нафтового обладнання у Sentry International.
Вісім років тому Помпео зважився піти в політику. Абсолютно без досвіду переміг на виборах у Республіканській партії, а потім набрав рейтинги в Палату представників від 4-го виборчого округу штату Канзас 58,8%.
Від початку російськох агресії на Донбасі, будучи вже у складі ЦРУ, він розслідував напад на консульство США в лівійському Бенгазі 11 вересня 2012 року, в результаті якого загинуло четверо громадян США, в тому числі посол Джон Крістофер Стівенс.
Коли до влади прийшов Трамп, назначив талановитого посадовця на керівну посаду у розвідці, кандидатуру підтримали більшістю голосів.
Внутрішня та зовнішня політика Помпео
В 2009 році він ініціював "Рух чаювання", і не дивно, адже належав до консервативно-Лібертаріанської сили, котра виступає за зниження податків і державних витрат. Зазвичай він керувався типовими методами для республіканців, не підтримував аборти і не вірив навіть у глобальне потепління в купі із дозволом на вогнепальну зброю.
Після теракту під час Бостонського марафону в США в квітня 2013 року Помпео на одному із засідань Палати представників звинуватив лідерів ісламського духовенства в тому, що вони недостатньо засуджують атаки терористів, припустивши також, що вони можуть заохочувати подібні дії. Тоді американські ЗМІ охрестили його "борцем з ісламом".
"Москва вирішила приєднатися до врегулювання сирійського кризи тільки заради того, щоб в черговий раз "насолити" США", - вважав екс-голова ЦРУ.
Був категорично проти і злочинів у Сирії, називаючи речі своїми іменами, але от чи слід думати про РФ, як про ворога Америки, так і не зміг відповісти на камери. Помпео також говорив, що Китай "створює реальну напруженість в світі", а Іран назвав найбільшим "державним спонсором тероризму", що зміцнює позиції на Близькому Сході.
Як припустив професор кафедри світової політики НДУ-ВШЕ Володимир Батюк, його призначення не змінить політику Вашингтона щодо Москви, позитивних зрушень у відносинах з РФ чекати не доводиться:
"Якщо говорити не про стиль, а про зміст американської зовнішньої політики, то тут мало що зміниться. Зрозуміло, як і Тіллерсон, Помпео намагатиметься проводити зовнішню політику саме президента Трампа", - заявив Батюк.
Дивіться: що відомо про Майкла Помпео задовго до отримання посади в ЦРУ?
Як повідомляв портал "Знай.ua", Трамп звільнив Тіллерсона з посади Держсекретаря США.