Те, що церква і влада в Росії – заодно, вже давно доведений факт. Нещодавно привід замислитися над цим подав особисто президент РФ Володимир Путін. У мережі опублікували його спільне фото із російським патріархом Кирилом – там він тримає релігійного представника за руку, ніби доброго товариша.

"Путін на Валаамі. А чого патріарха за ручку? Просимо щось?" – йдеться у коментарі до знімку.

Користувачі одразу почали висувати різноманітні версії:

"Півбюджету просимо, Олексій Олексійович. Півбюджету", "Недостатньо золота! Потрібно більше золота", "Цілувати зібрався", "Води і хліба просить", - пишуть у коментарях.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

Московський патріархат в Україні: реальна загроза?

Втручання у справи церкви РФ не дивина і для нас. Особливо, якщо згадати спроби Патріарха Російської православної церкви Кирила, який хотів нав’язати свою модель помісної церкви Україні. Це підтвердила релігієзнавець, професор Людмила Филипович.

На її думку, Архієрейський собор у Москві ще більше прив’язав до РПЦ Українську православну церкву (Московського патріархату). Хоча Київ визнали її центром, але жодне кадрове питання не вирішується без затвердження Москвою.

Водночас експерт звернула увагу на дані соціологів, за якими вперше в історії України кількість прихильників Київського патріархату перевищила число прихильників Московського патріархату. Хоча за кількістю зареєстрованих громад УПЦ (МП) у 2,5 рази перевищує число громад Київського патріархату.

Филипович наголосила: будь-які силові дії в Україні щодо релігійних громад недопустимі. Релігієзнавець закликала не розкидатися різкою критикою на адресу парафій на окупованому Донбасі. Йдеться зокрема про вінчання у Донецьку "політрука" Захара Прілєпіна або благословення диверсанта, російського полковника Ігоря Гіркіна. Церква на тій території підпорядкована бойовикам і "влада" не церемониться будь з ким, зауважила Людмила Филипович.

"Але потреба в помісній єдиній церкві все рівно в Україні є. Це абсолютно природно і нормально. Візьміть будь-яку країну православного кола – там є свої помісні православні церкви. Просто процес створення цих церков був дуже і дуже непростий та розтягнутий у часі, і він не займав 25 чи 26 років. Це і Болгарія, і Сербія", - зазначила вона.

Дивіться: Московський патріархат в Україні: церква чи релігійний філіал ФСБ?

Як повідомляв портал "Знай.ua", колишній терорист "ДНР", учасник програми Служби безпеки України "Тебе чекають вдома" Володимир Бакланов заявив, що готовий поїхати до Гааги свідчити в міжнародному суді про злочини Росії на Донбасі.