У зв’язку зі збоями поставок та дефіцитом ванілі ціни на цей продукт підскочили до небес, через що страдають світові виробники ванільного морозива.

Про це повідомляє "zn.ua".

Найбільше відчули дефіцит ароматних прянощів виробники дорогих сортів морозива, дешеві ласощі вже давно виготовляють з додаванням різних есенцій та штучних ароматизаторів.

У США та Британії із меню ресторанів зникло традиційне ванільне морозиво, а багато продавців різко підняли на нього ціни.

Компанія Nestle, наприклад, вже підняла ціни на популярний смаколик "Moevenpick" до 2,5%. Експерти зазначають, що ця цифра може збільшитися.

Популярні новини зараз

Лідія Таран заради краси довірилася людині в білому халаті - "Спецоперація"

Після тривалої хвороби помер культовий режисер: був творцем знакових фільмів

Квітень позбавив українців надії на тепло, міста засипало снігами

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще


За статистикою організації Eurovanille, цього року кілограм стручків ванілі коштував в середньому 600 доларів, тоді як ще шість років тому - до 25 доларів. У серпні ціна навіть упала до 500 доларів, проте разом і з ціною впала і якість. Виробники морозива не готові віддавати такі кошти, адже результат буде не такий, до якого вони звикли.

Головною причиною проблем із прянощами стали природні катаклізми на Мадагаскарі, який є найбільшим поставником ванілі. Засуха та тропічний циклон Енавао знищили майже половину врожаю.Перспективи врожаю на наступний рік експерти зможуть оцінити через місяць-два, під час цвітіння орхідних рослин.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", користувач Twitter Дональд Лі запропонував простий лафхак, який допоможе призупинити танення морозива.