У Швейцарії найбільший банк Credit Suisse заморозив близько 5 млрд швейцарських франків ($ 5 млрд). Гроші знаходилися на рахунках, які так чи інакше стосувалися РФ. На такий крок керівництво зважилося, аби не потрапити під світові санкції.

Санкції проти РФ: банківський тиск

Цікаво, що свого часу Credit Suisse раніше здавав свій літак в оренду російському бізнесменові Олегу Дерипасці, а також надавав позики російському олігархові Віктору Вексельбергу.

Такі дії свідчить про те, наскільки банки побоюються співпрацювати з фізичними та юридичними особами з РФ, щодо яких діють американські санкції.

"Credit Suisse працює з міжнародними регулюючими органами, де б банк не здійснював свою діяльність, щоб забезпечити дотримання санкцій, в тому числі дотримання санкцій, що стосуються Росії", - заявляли офіційні представники фінансової установи.

Популярні новини зараз

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Зеленський після замаху на Шефіра посилив охорону: поліція переходить на особливий режим роботи

У Києві голий псих влаштував різанину в центрі міста

Юрій Ткач з "Кварталу 95" мало не вибив око Євгену Кошовому через окуляри: "Вибачте"

Показати ще

Однак кому належать заморожені кошти поки залишається невідомо. 6 квітня цього року США ввели нові санкції проти російських олігархів і компаній, в тому числі - проти Дерипаски і компанії Русал. Після цього, як стало раніше відомо, кіпрські рахунки Дерипаски і Вексельберга були заморожені владою.

Нещодавно Федеральний реєстр США опублікував повідомлення про упровадження нових санкцій стосовно "Рособоронекспорту".

У відомстві зазначали: компанія з РФ неодноразово порушувала закон INKSNA – документ, котрим накладається заборона щодо будь-якого торговельного сполучення на території Ірану, Сирії і Північної Кореї. Мова йде про товари, послуги та технології, які можуть бути використані для створення зброї масового ураження.

Втім, попереднє рішення про санкції було затверджено ще 30 квітня, і набуде чинності 9 травня. Ці заходи діятимуть протягом двох років. Відповідно до опублікованого повідомлення, американським компаніям заборонено вступати в будь-які ділові відносини з "Рособоронекспортом" і афільованими компаніями.

Дивіться: Нові антиросійські санкції запровадили Сполучені Штати

Нагадаємо, США оприлюднили повний список антиросійських санкцій.

Як повідомляв Знай.ua, Apple змусила Росію відчути силу санкцій.

Також Знай.ua писав, крах російського рубля породив цілу низку мемів.