Представники Державного департаменту Сполучених Штатів звернулися до кремлівського засідателя Володимира Путіна з вимогою вивести свої війська з окупованих територій Південної Осетії та Абхазії.

Про це в ефірі грузинського телеканалу заявив помічник американського держсекретаря з питань Європи і Євразії Уесс Мітчелл.Повідомляється, що політик зробив цю заяву на демаркаційній лінії між підконтрольною Грузії територією і Південною Осетією.

"Десять років тому була війна, і я тут сьогодні, щоб нагадати російському уряду, що світ не забув про ці події. Ми не визнаємо цю розділову лінію міжнародним кордоном. Ми дуже стурбовані ситуацією з безпекою грузин, які живуть тут, за межами цієї лінії", - заявив він.

Популярні новини зараз

Маша Полякова поділилась наболілим, змушена утримуватися: "Один раз було, це кайф"

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

Оля Полякова зізналася, хто із зірок шоу-бізнесу її дратує - Тіна Кароль у списку

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Показати ще

Американський представник також закликав Російську Федерацію виконати зобов'язання за угодою про припинення вогню, укладені в 2008 році."Ми закликаємо російський уряд виконувати свої зобов'язання за угодою про припинення вогню 2008 року, щоб відновити суверенітет Грузії над цими регіонами і полегшити гуманітарний доступ до них", - підкреслив Мітчелл.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в цьому році виповнилося 10 років від підписання підсумкової декларації сесії Ради НАТО в Бухаресті. Документом регулюється так звана неминучість вступу Грузії в Альянс.

Всі країни тоді отримали статус аспірантів, тобто їх запрошували для розробки стратегії, і членство в організації не було гарантовано. Кілька років тому спеціальний представник секретаря Альянсу з країнами Південного Кавказу та Центральної Азії Джеймс Аппатурай запропонував співпрацю на військово-політичному рівні в рамках формули "Більше НАТО в Грузії і більша за Грузію в НАТО". Детальніше про це читайте в матеріалі.