Український МЗС попросив відоме німецьке видання Deutsche Welle виправити редакційний матеріал, в якому російська агресія на Донбасі названа "громадянською війною".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що цей матеріал "Ukraine and Russia interests 'far apart' as peace talks resume in Berlin" німецьке видання опублікувало 11 червня, напередодні зустрічі в Берліні глав МЗС країн "нормандського формату". Про це пишуть українські ЗМІ.
"Неприйнятно бачити, як пише DW про "громадянську війну" в Україні, коли насправді це триваюча агресія Росії проти України", – написала в Twitter речник МЗС України Мар'яна Беца, звертаючись до редакції агентства.
Вона підкреслила, що "робота ЗМІ повинна ґрунтуватися на фактах".
"Ми чекаємо роз'яснень та виправлень у статті згідно з міжнародним законодавством", – додала дипломат.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в понеділок, 11 червня, в Берліні зустрілися глави МЗС країн нормандської четвірки: України, Росії, Франції та Німеччини. Політики підняли теми розгортання миротворчої місії ООН на сході України і вперше заговорили про звільнення політв'язнів. Про це глава українського відомства Павло Клімкін заявив під час підсумкового брифінгу.
Міністр назвав першою "доброю новиною" те, що він і його колеги знову зібралися після тривалої паузи і провели "реальну дискусію з можливістю обговорити низку питань".
Друга "хороша новина", за словами Клімкіна, полягає в тому, що на зустрічі було "реальне обговорення питань звільнення політв'язнів і заручників, і формату миротворчої місії, які до цього не обговорювалися в нормандському форматі.
Глава МЗС зазначив, що міністри нормандської четвірки домовилися продовжувати спільну роботу.
Як повідомляв портал "Знай.uа" в рамках заходів, які були приурочені до 74-ї річниці депортації кримсько-татарського народу міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу перед членами асоціації культури і допомоги кримським татарам в Анкарі заявив, що Туреччина не визнає і не визнає анексію Криму. Дипломат розкритикував позицію європейських країн і зокрема те, що вони намагаються зняти з міжнародного обговорення питання державної приналежності Кримського півострова.