До того, що в Києві до першого числа серпня 2018 року вимкнуть гаряче водопостачання та світло, призведе передача компанії "Київенерго" у комунальну власність без боргів.

Таким чином, у створене мерією КП "Київтеплокомуненерго" перейшли дві ТЕЦ та інфраструктура. Але мільярдні борги компанії, за рішенням київської влади, повинен виплатити попередній власник. Проте борги, які накопичилися за кілька років, платити нікому. Про це пишуть українські ЗМІ.

"Ми очікували, що Кличко та "Київенерго" знайдуть рішення цієї проблеми, пройшов рік, а проблема не вирішена. Однак є спроба незаконним способом з цими боргами попрощатися", - заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Заступник мера Києва Петро Пантелєєв визнав ризик повного колапсу столиці.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Перспектива нас дуже турбує. Якщо договір укладений не буде, зупинка ТЕЦ може призвести до того, що ми будемо мати перебої з електропостачанням у місті Київ", - констатував чиновник.

В даний час борг "Київенерго" становить близько 5 млрд грн.

"Борг споживачів перед "Київенерго" має частину заборгованості населення є заборгованість держави перед "Київенерго", а це різниця в тарифах 730 мільйонів, а також інші складові. Тому передусім потрібно з'ясувати, який же борг "Київенерго", і про який борг ми говоримо в контексті правонаступництва", - заявив Пантелєєв.

При цьому, у третини столичних будинків уже немає гарячої води.

Відзначається, що київські теплоелектроцентралі поки підзвітні "Київенерго". Але їх вже інвентаризують під нове підприємство. А гарячої води немає там, де котельні вже перейшли в нове підприємство, оскільки у того немає ні ліцензій, ні договорів на поставку газу.

У той же час, Коболєв вважає, що на майно "Київенерго" є багато претендентів. На його думку, через рік воно буде передано іншій компанії, яка потім буде виставлена на конкурс вже без боргів. Через небажання "Нафтогазу" і особисто Андрія Коболєва йти на компроміс і домовлятися зі столичною адміністрацією жителі Києва залишилися без гарячої води.

Як повідомляв портал "Знай.uа" прийняті в Україні закони "Про житлово-комунальні послуги" та "Про ринок газу" передбачають появу абонплати на воду, тепло та газ.