Вчені місії NEOWISE опублікували дані, які були зібрані телескопом за чотири роки спостережень, і склали анімацію обертання тисяч астероїдів Сонячної системи.

Як повідомляється на сайті NASA, за цей час телескоп спостерігав за 29 375 об'єктів і зробив майже 2,5 мільйона знімків в інфрачервоному кольорі.

"NEOWISE продовжує розширювати наші знання про ці невловимі і важливі об'єкти. В цілому програма охарактеризувала розміри і відбивні здібності понад 1,3 тисячі навколоземних тіл з моменту запуску. Вона пропонує нам безцінний ресурс для розуміння їхніх фізичних властивостей, а завдяки цьому ми можемо вивчати, з чого вони зроблені і звідки прийшли", - розповіла Емі Майнцер з Лабораторії реактивного руху.

Телескопу вдалося виявити 788 навколоземних об'єктів і 136 комет, 10 астероїдів були віднесені до класу потенційно небезпечних.

Варто відзначити, що раніше міжнародна група астрономів з Швейцарії, Франції і Німеччини вивчила алмази, виявлені усередині метеорита "аль-Махата ас-Ситта" (Almahata Sitta), і прийшла до висновку, що небесне тіло було частиною зруйнованої протопланети розміром Меркурій або Марс, яка колись існувала в Сонячній системі.

Вчені заявили, що метеорит з великими алмазними кристалами був частиною астероїда 2008 TC3, який впав в Нубійську пустелю в Судані в 2008 році. Він відноситься до уреилитам – метеоритів, утвореним грубозернистими породами. Крім того, в ньому виявлено високу концентрацію вуглецю у вигляді графіту і алмазів і інших цінних копалин.

Вчені підрахували, що для утворення алмазів, знайдених в "аль-Махата ас-Ситта", необхідно тиск понад 20 гігапаскалів. Це вказує на те, що кристали не могли виникнути в результаті зіткнення з поверхнею Землі, а зросли в надрах великого небесного тіла.

Популярні новини зараз

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Добра горила познайомила людського малюка зі своїм дитинчам: мама зняла унікальний випадок на камеру

Показати ще

Таким тілом, швидше за все, була планетезималь – "зародок" планети. Якщо протопланета була не менше Меркурія, алмази утворилися б у її центрі. Якщо за розміром вона була порівнянна з Марсом, тоді кристали повинні були сформуватися на межі ядро-мантія.

За словами вчених, результати дослідження стали першим надійним доказом існування в Сонячній системі вже зниклої планети.

Відео NASA.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в мережі показали зіткнення Землі з планетою-вбивцею.