Ілюмінацію Ейфелевої вежі змінили напередодні Міжнародного жіночого дня. 8 березня на вежі буде напис на підтримку руху із захисту прав жінок "Настав час діяти". Про це повідомляється в офіційному Twitter вежі.

На честь святкування Міжнародного жіночого дня на Ейфелевій вежі в Парижі з'явиться напис на підтримку руху із захисту прав жінок.

До півночі 8 березня за місцевим часом на вежі буде напис "Maintenant On Agit", який перекладається як "Настав час діяти". Таку назву має французька організація, яка відстоює права жінок.

Нагадаємо, настала весна, а це означає, що дуже скоро перед квітковими магазинами будуть величезні черги чоловіків. Така традиція: кожне восьме березня всі чоловіки квітами і подарунками хочуть привітати своїх найулюбленіших жінок зі святом весни і краси. В 2018 році вже давно забулися справжні, революційні передумови святкування цього дня. Ми святкуємо 8 березня, особливо не вникаючи в причини виникнення окремого свята жінок. Просто жінкам хочеться хоч на день забути про домашні справи і побути трохи найбажанішою на світі.

Популярні новини зараз
Головні новини за 9 травня: неприємні новини для українців та ганьба ухилянтів Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Традиція святкування восьмого березня прийшла до нас зі Сполучених Штатів Америки. Саме там, а точніше в Нью-Йорку, ще в середині XIХ століття пройшов "марш порожніх каструль". Кілька десятків працівниць текстильної фабрики вирішили хоч якось привернути увагу до своїх труднощів. Вони втомилися отримувати менші гроші за свою важку роботу і вимагали рівних умов праці. Мітинг швидко розігнали, але в пам'яті він залишився першим публічним виступом жінок за рівні права. На початок ХХ століття нічого не змінилося. Жінки все також працювали по десять-дванадцять годин на добу, а отримували менше чоловіків, хоча виконували точно таку ж роботу. До того ж, жінки були позбавлені права голосу. Вони не мали право голосувати на виборах.

Пам'ятаючи про демонстрацію 8 березня, в 1908 році саме в цей день в тому ж Нью-Йорку вийшло приблизно п'ятнадцять тисяч жінок з тими ж вимогами, що і п'ятдесят років тому. Як і в перший раз, все закінчилося агресивним з боку поліції розгоном мітингувальників. Протестуючих жінок обливали холодною водою. Через два роки в столиці Данії Копенгагені відбулася Друга Всесвітня жіноча конференція. На ній Клара Цеткін - активний борець за права жінок, звернулася до учасниць зборів з пропозицією відзначати жіноче свято у всіх країнах в один і той же день. На згадку про події в Нью-Йорку цим днем і стало восьме березня.

Радянських жінок почали вітати з їх святом з 1921 року. Вихідним "міжнародний жіночий день" став лише через сорок чотири роки. У 1975 – свято отримало світове визнання. В цей рік Генеральна Асамблея ООН запропонувала день 8 березня відзначати як День боротьби жінок за свої права.