Після робочого візиту на тимчасово окупований Донбас американський сенатор Роберт Портман на власні очі побачив: жодні Мінські домовленості ворожа сторона не виконує, бойові дії досі в активній фазі, тому існують всі підстави говорити про порушення перемир’я.

Він підкреслив, що США мають намір виділити на потреби української армії не тільки ракети та пускові установки " Джавелін" (Javelin), а й новітні снайперські комплекси. Гостра необхідність у цьому виникла небувалими провокаціями з боку проросійських "стрілків", в результаті яких досі продовжують гинути десятки воїнів ЗСУ.

"Вчора я побував на Донбасі, де досі гинуть українські солдати. Минулого місяця більшість втрат були спричинені, найвірогідніше, вогнем ворожих снайперів. І одне з недавніх рішень американських законодавців і адміністрації – надати снайперські комплекси українській армії. Щоб можна було відповідати на вогонь снайперів, які вбивають українських військових"– пояснив сенатор.

Згадав Портман і про майбутню зустріч американського лідера Дональда Трампа із російським президентом Володимиром Путіним.

Популярні новини зараз
Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще

На його думку, офіційний Вашингтон всіляко буде підтримувати діалог із Північною Кореєю та ініціює довгоочікуване вирішення конфлікту, адже країнам із потужним ядерним потенціалом "краще швидше порозумітися":

"Що б там не казали окремі медіа, адміністрація Трампа тримає чітку лінію у підтримці України. Зауважте, що саме ця адміністрація, а не попередня, надала Україні летальну зброю для захисту", –додав він.

Як відомо, на початку минулого місяця Державний департамент США схвалив продаж ракет і пускових установок Javelin в Україні за розрахунковою ціною в 47 мільйонів доларів, сторони тепер мають право укласти контракт.

Пізніше про готовність надати озброєння нашій армії заявила канадська сторона, але поставила одну умову українському уряду: забезпечувати сучасними оборонними комплексами безкоштовно не будуть. Поки що це питання остаточно не вирішене.

Дивіться: "Джавеліни" Україні проти агресії Путіна

Як повідомляв портал "Знай.ua", нові санкції проти російських олігархів мають намір запровадити найближчим часом Сполучені Штати. В офіційному Вашингтоні посилаються на закон, спрямований проти втручання Москви у вибори в США в 2016 році. Перелік осіб та обмеження для них планують оголосити вже в четвер, таким чином продовживши документ від 15 березня: тоді Америка заявила про санкції проти 109 осію і п'яти структур, в тому числі російських розвідувальних служб, яких звинувачують в кібератаках, що тривають не менше двох років.