Адміністрація президента США Трампа готується до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Foreign Policy із посиланням на власні джерела.
Американські чиновники розглядають й інші шляхи блокування проекту "Північний потік-2", але більшість ключових фігур у Білому домі схиляються до санкційного сценарію.
"Вони не перед чим не зупиняться, щоб заблокувати "Північний потік", - сказав один із співрозмовників, маючи на увазі чиновників Білого дому.
Адміністрації США виступали проти газопроводу з моменту, коли він був вперше був оголошений у 2015 році. Конгрес минулого літа прийняв законопроект, який передбачає санкції за участь у проекті.
Багато країн Центральної та Східної Європи також виступають проти проекту, який, на їхню думку, збільшить залежність Європи від російського газу.
Державний департамент США поки не коментує це питання, але зазначає, що компанії, які працюють над проектом, мають зважати на ризики.
"Ми чітко дали зрозуміти, що компанії, які працюють у російському секторі енергетичних експортних трубопроводів, беруть участь бізнес-сфері, яка несе ризик санкцій", - сказала прес-секретар Держдепартаменту.
Варто відзначити, що раніше державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Росію необхідно позбавити можливості тиснути на Європу за допомогою маніпулювання на поставках енергоносіїв.
Також Помпео зазначив, що Штатам необхідно "продовжувати чинити тиск, щоб згорнути" Північний потік - 2 ".
"Якщо нам це вдасться, ми допоможемо Європі міцніше стояти на ногах", - підкреслив чиновник.
Крім того варто відзначити, що постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Україна втратить останній політичний важіль на міжнародній арені, одразу, як тільки Росія реалізує проект будівництва "Північного потоку-2". Згодом Європа ще й перестане втручатися у вирішення конфлікту на Сході.
"Адже у Європи буде менше інтересу втручатися в цю війну, і захищати нас, тому що труби немає. Без сумніву, тут є частина нашої провини. Не можна жити 26 років і думати, що все буде завжди добре, а потім дивуватися. Але є підстави припускати, що німці нашу стурбованість почули і намагатимуться допомогти. Тільки питання в тому, як допомогти", - пояснив дипломат.
Німеччина дозволила будівництво газогону "Північний потік-2"
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Меркель проговорилася Порошенку, про що домовилась з Путіним.