Екологічне об'єднання Nabu домагається судового рішення, щоб не допустити початку робіт зі спорудження газопроводу "Північний потік-2" на ділянці в Грайфсвальдській затоці, який запланований на 15 травня.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що Nabu запросила у Верховного адміністративного суду Грайфсвальда проміжну постанову, щоб дати суду можливість прийняти рішення за позовом проти спорудження газопроводу ще до 15 травня.

Коментуючи можливе будівництво "Північного потоку-2", глава Nabu Ляйф Міллер заявив, що це "нехтування не тільки захистом моря і клімату, а й правом екологів на подання позовів".

У Nabu впевнені, що спорудження "Північного потоку-2 " завдасть "шкоди крихкій екосистемі".

Екологи також вважають, що будівництво нового газопроводу зайве, оскільки в Європі недостатньо високий попит на російський газ.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Як повідомлялося, у німецькому Лубміні почалося будівництво газової приймальної станції у рамках проекту газопроводу "Північний потік-2".

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Варто відзначити, що раніше польські правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти "Газпрому" та п'яти міжнародних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу Nord Stream 2.

Це підтвердив під час прес-конференції у Варшаві керівник Управління Марек Нехчал, додавши, що його відомство має в своєму розпорядженні "документи, які дозволили висунути звинувачення".

Він також вказав, що Польща давно в курсі про ознаки порушення антимонопольного законодавства та також на відсутність згоди з боку регулятора.

"Голова Управління пояснив, що понад два роки тому компанії хотіли створити консорціум, аби профінансувати будівництво російської газомагістралі. Марек Нєхцял наголосив, що тоді UOKiK не дав згоди на це, оскільки створення консорціуму посилило б компанію, яка вже тоді мала домінуючу позицію на ринку", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, "Газпром" і п'ять інших зацікавлених компаній вже отримали рішення UOKIK, і у них є 21 день на дачу пояснень, додав представник відомства.

За словами Нєхцяла, провадження не полягає у вирішенні долі будівництва газогону. Він пояснив, що йдеться про дотримання польського законодавства. Крім того, за порушення заборони створення консорціуму загрожує штраф у розмірі до 10% обороту.

Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 км. Північний потік-2 є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Його траса пролягає паралельно діючому магістральному газопроводу Північний потік. Відрізняється складом акціонерів підводної частини. Паралельно поточному газопроводу OPAL німецькі компанії споруджують газопровід Eugal для поставок газу до центрального газового хабу ЄС у міста Баумгартен.

Німеччина дозволила будівництво газогону "Північний потік-2"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, про що Порошенко говорив з Меркель та Макроном.