У Німеччині розпочалося будівництво ділянки суперечливого газопроводу "Північний потік-2".

Цю інформацію повідомив 3 травня представник дочки "Газпрому" - компанії Nord Stream, пише DW.

Представник Nord Stream уточнив, де саме збудують участок, як та на якій площі.

"На наземному стикувальному пункті майбутнього газопроводу в місті Лубмін у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочаті роботи з викопування котловану і закладки фундаменту для газової приймальні станції, а також будівлі техобслуговування", - йдеться в повідомленні.

Як говорить представник компанії, роботи ведуться відповідно до встановленого графіку.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Відомо, що крім Німеччини будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія, але дозволи від Швеції, Росії та Данії на реалізацію проекту вартістю 9 млрд євро ще не отримані.

Повідомляється, що екологічна організація Nabu оскаржує у суді виданий владою дозвіл на будівництво ділянки газопроводу в прибережних водах.

"Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи", - говорить представник Nord Stream.

У Данії ділянку "Північного потоку-2" передбачається прокласти паралельно з уже існуючою гілкою першого "Північного потоку" на південь від острова Борнхольм в 12-мильній морській зоні. У Nord Stream переконані, що дозвіл данської влади на прокладку другої "труби" буде отримано, проте розробляють і альтернативні маршрути в обхід цієї 12-мильної зони на випадок непередбачених ускладнень.

До кінця 2019 року компанія Nord Stream 2 планує завершити будівництво.

Цим газопроводом планується поставляти з Росії в ФРН близько 55 млрд кубометрів газу на рік.

Україна, країни Балтії і Польща рішуче протестують проти будівництва "Північного потоку - 2".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", В.Медведчук прокоментував ситуацію навколо будівництва "Північного потоку-2". Чи збереже Україна статус ексклюзивного транзитера російського газу в Європу або принесе свою унікальну газотранспортну систему загальною довжиною понад 283 тис. Кілометрів в жертву геополітичним амбіціям США, залежить від української влади.