Європейський Союз зажадав від соціальної мережі Facebook пояснень у зв'язку зі скандалом навколо витоку даних з особистою інформацією десятків мільйонів користувачів соцмережі,.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Я вимагаю від Facebook подальших пояснень, наприклад, в якій мірі це торкнулося європейських користувачів", - заявила єврокомісар з питань правосуддя Віра Юрова в інтерв'ю Bild am Sonntag.

За її словами, "зловживання даними 50 млн користувачів Facebook є абсолютно неприйнятним".

Уряд і відповідальні відомства США запевнили ЄС, що вони "сприймають всі звинувачення вкрай серйозно і працюють над підготовкою необхідних заходів".

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Цей скандал повинен стати сигналом для всіх нас. Те, як ми звертаємося з власними особистими даними, може мати масштабні наслідки. Зрештою, мова йде про основи нашої демократії", - заявила Юрова.

Варто відзначити, що компанія Cambridge Analytics в обхід правил Facebook використовувала дані користувачів, зібрані розробником стороннього додатка. Імовірно, ця інформація використовувалася штабом нинішнього президента США для налагодження ефективних рекламних компаній в соцмережі.

У свою чергу один із засновників месенджера WhatsApp Брайан Ектона закликав користувачів Twitter видалити Facebook у зв'язку зі скандалом навколо британської компанії Cambridge Analytica, яка зібрала особисті дані 50 мільйонів користувачів соціальної мережі, щоб змінити хід виборів президента США.

На особистій сторінці мікро-блогу Ектона вказав, що настав час розпрощатися з соцмережею.

"Час настав. Видаліть Facebook", - коротко написав він.

Варто відзначити, що ще в 2014 році компанія Facebook купила додаток WhatsApp за 16 мільярдів доларів. Ектона покинув компанію на початку 2018 року для роботи над новим стартапом, деталі якого залишаються невідомими.

Більше того Ілон Маск приєднався до флешмобу #deletefacebook, який почався після повідомлень про витік даних 50 млн користувачів соцмережі. Після короткої розмови в Twitter він видалив Facebook-сторінки компаній SpaceX і Tesla, на кожній з яких було по 2,6 млн лайків.

Разом з тим варто додати, що згідно з результатами дослідження Агентства мобільного маркетингу LEAD9, яке проходило за участю Київського Міжнародного Інституту Соціології, абсолютна більшість українців, які є власниками смартфонів, користується месенджерами.

Лідером в Україні є Viber. Ним користуються 85% власників смартфонів. Далі в рейтингу популярності в українських користувачів знаходяться Facebook Messenger – 45% опитаних, Skype – 33% користувачів, WhatsApp – 20% і Telegram – 11%.

Вибачте, що обманув довіру – Цукерберг перепросив у користувачів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Facebook влип у гучний скандал.