Поки в Україні піднімається ціна на проїзд в громадському транспорті, Естонія стала першою країною в Європі, де практично у всіх містах, навпаки, зробили цю соціальну послугу безкоштовною.

Видання DW пише, що з 1 липня 11 з 15 регіонів безоплатно користуються автобусами.

Глава естонського Міністерства економіки та інфраструктури Кадрі Сімсон пояснила, що уряд хоче послабити відтік сільського населення в міста і зробити свій внесок у захист природи. Наприклад, в Талліні припускають, що безкоштовні автобуси посприяють тому, що люди почнуть рідше користуватися машинами.У минулому році естонський парламент поставив за мету до 2030 року утримувати витрати традиційних видів палива на рівні 2012 року. "Тобто ми повинні знайти можливості переконати людей використовувати більш екологічні види пересування", - заявив міністр в інтерв'ю місцевому виданню.

Популярні новини зараз

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Хлопчика змусили скупатися у крижаній ополонці при -26: дитина виривалася і плакала, але мама була невблаганною

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

У столиці Естонії громадський транспорт став безкоштовним ще п'ять років тому, але виключно для мешканців міста. Бургомістр Тааві Аас вважає програму успішною, незважаючи на зростання кількості автомобілів за останні роки.Соціальні опитування показали, що майже половина пасажирів почала користуватися комунальним транспортом у декілька разів частіше після змін. З початку місяця 11 з 15 регіонів скасували плату за транспорт абсолютно для всіх, незалежно від місця реєстрації, в тому числі і туристів. Проект фінансується з державної скарбниці.Нагадаємо, 12 липня під Київською адміністрацією місцеві жителі протестували проти підвищення цін на проїзд у громадському транспорті.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти стверджують, що липневе підвищення проїзду у громадському транспорті Києва не має економічного обґрунтування.

Також "Знай.ua" писав, що депутати Київради відмовилися скасовувати підвищення оплати проїзду.