За посилення історичних та культурних суперечностей, та як наслідок – заборону в'їзду цілій низці посадовців, Польща переклала відповідальність на українську сторону.

Нещодавно це підтвердив глава дипломатії країни Вітольд Ващиковський. Він запевнив: діалог отримає продовження, але нинішні відносини між державами "викликають тільки розчарування" – на політичному, дипломатичному, військовому та економічному рівнях прогресу не спостерігається:

"Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей. Через кілька років після початку польсько-українського діалогу у взаєминах немає прогресу", - зазначив він.

Попередні домовленості про пошуково-ексгумаційні роботи в місцях польських поховань також, на думку Ващиковського, залежать виключно від намірів офіційного Києва. Тому поки відповідні рішення у цьому плані не будуть ухвалені, про зняття заборони на в'їзд низці чиновників та культурних діячів не може бути й мови:

Популярні новини зараз
Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні
Показати ще

"Заборона на в'їзд до Польщі деяких громадян України є симетричною заходом, прийнятим у відповідь на антипольські рішення української влади", - підкреслив дипломат.

Слід відзначити, що подібні суперечки поставили під сумнів візит президента Польщі Анджея Дуди до нашої столиці, який був запланований на наступний місяць. У МЗС країни сумнівалися, чи варто політику взагалі робити крок назустріч.

Серед головних проблем, котрі слід вирішити найближчим часом, визначені освітні питання, повернення майна Католицької церкви та пошукові заходи на території України.

Дивіться: Польща заборонила в'їзд українцям

Як повідомляв портал "Знай.ua", польський публіцист Анджей Краєвський заявив, що зовсім скоро Україна з близького друга може перетворитися на заклятого ворога для Польщі.