Польща зробила Україну крайньою через скандальний чорний список

поділитись
Від офіційного Києва вимагають рішучих дій. У протилежному випадку позитивних зрушень у вирішенні конфлікту не обіцяють

За посилення історичних та культурних суперечностей, та як наслідок – заборону в'їзду цілій низці посадовців, Польща переклала відповідальність на українську сторону.

Нещодавно це підтвердив глава дипломатії країни Вітольд Ващиковський. Він запевнив: діалог отримає продовження, але нинішні відносини між державами "викликають тільки розчарування" – на політичному, дипломатичному, військовому та економічному рівнях прогресу не спостерігається:

"Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей. Через кілька років після початку польсько-українського діалогу у взаєминах немає прогресу", - зазначив він.

Попередні домовленості про пошуково-ексгумаційні роботи в місцях польських поховань також, на думку Ващиковського, залежать виключно від намірів офіційного Києва. Тому поки відповідні рішення у цьому плані не будуть ухвалені, про зняття заборони на в'їзд низці чиновників та культурних діячів не може бути й мови:

"Заборона на в'їзд до Польщі деяких громадян України є симетричною заходом, прийнятим у відповідь на антипольські рішення української влади", - підкреслив дипломат.

Слід відзначити, що подібні суперечки поставили під сумнів візит президента Польщі Анджея Дуди до нашої столиці, який був запланований на наступний місяць. У МЗС країни сумнівалися, чи варто політику взагалі робити крок назустріч.

Серед головних проблем, котрі слід вирішити найближчим часом, визначені освітні питання, повернення майна Католицької церкви та пошукові заходи на території України.

Дивіться: Польща заборонила в'їзд українцям

Як повідомляв портал "Знай.ua", польський публіцист Анджей Краєвський заявив, що зовсім скоро Україна з близького друга може перетворитися на заклятого ворога для Польщі.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Польща, Україна, Вітольд Ващиковський, історичний конфлікт
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Всі результати експертиз передали до МВС Грузії, яке продовжує досудове слідство
0
0
14:11 23.03.2018
Це друга перестрілка за день
0
0
13:26 23.03.2018
Тисячі людей сьогодні не вийшли не роботу
0
0
12:57 23.03.2018
Інцидент у сауні так просто не забули
0
0
11:19 23.03.2018
Висока явка - ніщо інше, як результат тиску на кримських татар
0
0
11:11 23.03.2018