Археологічна експедиція в Астраханській області, де імовірно знаходилася деякий час пересувна ставка монгольського хана Берке, виявила скупчення жіночих черепів негроїдного типу.

Про це розповіла журналістам антрополог Марія Балабанова.

Згідно з письмовими джерелами, правитель Єгипту підтримував теплі стосунки з ханом Золотої Орди і надсилав йому з Африки чорних невільниць для гарему, а також майстерних кухарок, ткаль і килимових майстринь.

Балабанова озвучила статистику. В Астраханській області в похованнях знайдені близько 5 тисяч черепів африканських невільниць з яскраво вираженим прогнатизмом (виступаючими кістками щелепно-носової групи). Велика кількість африканок в астраханському степу, по всій видимості, якимось чином відбилося на генетиці калмиків, едіссанскіх татар та інших кочових народностей.

Цікаві журналісти задавали питання про аномалії остеологічних останків людей. Марія Балабанова, розповіла про двометрового кубанського богатиря, знайденого в Краснодарському краї і про просвердлений череп жриці - невдалій спробі хірургічної трепанації, який був знайдений в одному з поховань скіфського кургану.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Варто відзначити, що раніше директор Львівської державної хорової школи "Дударик" Володимир Заборовський заявив, що на території костелу святого Лазаря у центрі Львова натрапили на масові поховання людей.

За його словами, рештки виявили у середу, 31 травня, під час реставрації муру, що розташовується біля шпиталю.

Наразі кістки зберігають у коробці на території костелу. Кому саме вони належать точно невідомо.

"Я переконаний, що це кістки 40-х років з Тюрми на Лонцького, яка розташована поруч з костелом. Раніше тут був шпиталь для найбідніших людей у Львові, під час війни його закрили і тут було дуже зручно ховати тіла, територія не проглядалася з вулиці", - додав Заборовський.

Разом з тим варто відзначити, що у зв'язку з останніми поправками до законодавства України стосовно процедури поховання, порядок отримання дозволів для видачі тіл померлих для поховання не зазнає істотних змін.

"Прокуратура міста Києва повідомляє, що з метою зняття соціальної напруги правоохоронними органами та судово-медичними установами буде впроваджено в практику проведення дослідження тіл померлих судово-медичними експертами на підставі рішень уповноважених співробітників поліції, які будуть оформлятися письмово на місці події, з подальшим призначенням судово-медичних експертиз", - повідомляє відомство.До того ж, у прокуратурі підкреслили, що строк для встановлення причин смерті не буде збільшено, а порядок отримання дозволів для видачі тіл померлих для поховання істотно не зміниться.

Нові масові поховання виявлено на кладовищі під Ростовом на Дону

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що киянам доводиться спалювати родичів.