Стівен Хокінг увійшов в історію, як видатний фізик-теоретик, космолог і письменник.

Про це повідомляють росЗМІ.

Варто зазначити, що Британський геній зробив багато наукових відкриттів, він присвятив своє життя вивченню теорії чорних дір.

Про професійну діяльность Хокінга відомо досить багато, а ось про його дитинство і юність - дуже мало.

Відомо, що народився Стівен Хокінг 8 січня 1942 року. Його батьки Френк та Ізабел були людьми освіченими, обидва закінчили університет.

Вони розуміли, що дітям потрібно дати можливість вступити до університету, тому багато працювали і збирали кошти. Френк був відомий, як талановитий медик, часто він їхав у відрядження по всьому світу. Сім'я жила бідно, але це не завадило батькам виховати інтелігентних і допитливих дітей.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

У початковій школі, де навчався Хокінг, впроваджувалися альтернативні методи навчання. Пізніше його перевели в вищу школу для ... дівчат. Хлопці допускалися до деяких класів, якщо підходили за віком до інших учениць.

Відомо, що він дуже довгий час не міг завести дружбу з хлопцями-однолітками. Зате Стівен подружився з хлопцями, які були молодше нього. З молодшими друзями він грав у настільні ігри, робив моделі літаків і кораблів. Вони також намагалися робити саморобні феєрверки.
Відзначається, що діти в школі ставилися до Хокінга, як до Ейнштейна. З учителями він міг запросто працювати над будівництвом комп'ютера, але при цьому його оцінки залишали бажати кращого.

Університетську програму Стівен пройшов за три роки, а ще через чотири роки захистив кандидатську дисертацію в коледжі Трініті-хол Кембриджського університету. Дослідження було присвячене властивостям, які розширюють всесвіт.

Цікаво, що до власної праці Хокінг ставився скептично, любив підкреслювати, що математику вивчав тільки в середній школі, а, ставши викладачем в Оксфорді, в перший рік всього на пару тижнів випереджав студентів у вивченні своєї ж дисципліни. Все це не завадило йому стати одним з найвидатніших учених XXI століття.
Варто відзначити, що історія видатного вченого Стівена Хокінга може бути прекрасною мотивацією для підростаючого покоління. Бути може, навіть більше мотивуючої, ніж історія боротьби великого вченого з хворобою, що паралізувала його і прикувала до інвалідного крісла. Коли в 1963 році у Стівена лікарі діагностували аміотрофічний склероз, прогнози звучали песимістично: хлопцю обіцяли не більше двох років життя.
Як ми знаємо, великий вчений прожив до 76 років, ведучи всі ці роки активне життя: він подорожував, читав лекції, писав книги. У пам'яті людства він назавжди залишиться генієм, а не людиною, яка страждала через хворобу. На прикладі власного життя Хокінг показав, що завжди варто шукати своє призначення, незалежно від того, які, здавалося б, нездоланні труднощі виникають на шляху.

На 77-му році життя помер англійський вчений Стівен Хокінг.

Нагадаємо раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що зірки "Теорії великого вибуху" відреагували на смерть Хокінга.