Президент РФ Володимир Путін повідомив, що Росія "не проти" поставити окупований Донбас під міжнародний контроль.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це Путін повідомив на спільній з канцлером Австрії Курцем прес-конференції, передає власний кореспондент УНІАН в РФ.
У той же час Путін переконаний, що Росія виступила ініціатором місії ООН, хоча ідея спочатку була вперше запропонована президентом України Петром Порошенко.
"Мені залишилося її публічно підтримати і внести резолюцію (в Радбез ООН), але ми це зробили, виявилося, що цього недостатньо", - сказав Путін.
За словами глави Кремля, зараз пропонується розширити миротворчу місію на всю територію Донбасу, при цьому спочатку мова йшла про те, щоб забезпечити безпеку спостерігачів ОБСЄ, які знаходяться на лінії зіткнення.
"І ми виходимо з того, що цього достатньо, щоб місія ООН виконала цю роль. Спочатку взагалі Україна поставила питання про те, щоб озброїти співробітників ОБСЄ з метою забезпечення безпеки - ми погодилися. ОБСЄ відмовилася з посиланням на те, що ні досвіду такого в ОБСЄ немає, ні людей, які могли б це робити, у них немає. І по-третє, є побоювання, що, як тільки співробітники ОБСЄ візьмуть в руки зброю, то вони будуть метою для обох конфліктуючих сторін", - сказав він.
Як стверджує Путін, в зв'язку з цим була висловлена інша ідея - поставити поруч місію ООН, щоб забезпечити безпеку представників ОБСЄ, а після цього в одній з телефонних розмов з ним канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала, щоб миротворці були на кордоні Росії з Україною.
"Я відповів: так, ти, напевно, права. Нехай вони будуть і там теж, коли будуть супроводжувати співробітників ОБСЄ, тобто, забезпечувати безпеку. Ми на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо", - зазначив він.
Дивіться трансляцію зустрічі Путіна з австрійським канцлером
"Тепер кажуть: ні, потрібно, щоб вони знаходилися всюди, тобто фактично мова йде про те, щоб поставити всю цю територію під міжнародний контроль. Росія за або проти? Ми, як мінімум, не проти. Але потрібно домовлятися з цими невизнаними республіками . Ідіть тоді з ними домовитеся. Ні, цього ніхто не хоче робити ", - сказав Путін.
Президент РФ вважає, що немає прикладів в міжнародній практиці, коли врегулювання відбувається без залучення однієї з конфліктуючих сторін.
"Такої практики в світі не існує, але, на жаль, ніхто не хоче, в усякому разі, сьогоднішня київська влада не хоче прямого діалогу, як це передбачено Мінської угодою", - стверджує Путін.
Він вважає, що спочатку потрібно думати про політичні кроки, а потім думати про "безпеку співробітників ОБСЄ". Путін закликав зробити "хоча б цей крок, але не хочуть, відмовляються".
У той же час, він запевнив, що РФ продовжить працювати з усіма зацікавленими сторонами.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Російська Федерація буде поступово ліквідувати основних свідків своєї злочинної діяльності на окупованих нею територіях Донбасу.