Як відомо, Роскомнадзор подав позов про блокування популярного месенджера Telegram. Позов з вимогою обмежити доступ до месенджеру Telegram регулятор подав у Таганський районний суд. Про це свідчить повідомлення, опубліковане на сайті Роскомнадзору.

"На підставі ст. 15.4 федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" Роскомнаглядом у п'ятницю, 6 квітня, подано позовну заяву в Таганський районний суд Москви з вимогою про обмеження доступу на території Росії до інформаційних ресурсів організатора поширення інформації в мережі інтернет Telegram Messenger Limited Liability Partnership", - сказано в повідомленні.

Також у ньому наголошується, що "позовну заяву подано у зв'язку з виявленням ФСБ Росії невиконання компанією Telegram Messenger Limited Liability Partnership обов'язки організатора поширення інформації, встановленої п. 4.1 ст. 10.1 цього закону".

Тим часом глава Чечні Рамзан Кадиров не згоден з ймовірним блокуванням популярного месенджера і просить керівництво Роскомнадзора "домовитися" з Telegram. І це не дивно, адже у його каналу у соцмережі налічується близько 30 тисяч передплатників.

Популярні новини зараз
На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

«Я не прихильник блокування і сподіваюся, що керівництво Роскомнадзора і Телеграма знайдуть компромісне рішення, яке буде відповідати закону, та інтересам користувачів», — пояснив Кадиров.

Він нагадав, що є активним користувачем месенджера. При цьому глава республіки підкреслив, що на перше місце треба ставити "державні інтереси і закони Росії, які необхідно виконувати".

Нагадаємо, в жовтні 2017 року російська влада оштрафувала Telegram на 800 тисяч рублів за відмову виконати запит ФСБ про надання інформації для декодування повідомлень користувачів. Telegram Messenger LLP подала на це рішення скаргу, 12 грудня 2017 року Міщанський суд Москви визнав рішення суду по цій справі законним.

Проте судові розгляди тривали до квітня 2018 року. 2 квітня Telegram знову відмовився надати Роскомнагляду ключі для дешифрування повідомлень. У Telegram стверджують, що при створенні "секретного чату" використовується "асиметричне шифрування і алгоритм Діффії – Хеллмана", при якому з двох створених частин ключа одна ніколи не покидає користувача пристрою і не передається по каналах зв'язку".

Як реагують на інформацію про блокування Telegram в Росії

Раніше портал "Знай.uа" публікував покрокову інструкцію, як обійти блокування Telegram